POSJET NAŠOJ ŠKOLI U SKLOPU VET WEEK-A

Autor: Marijan Vuković, 7. 11. 2018.

Tijekom europskog tjedna strukovnog obrazovanja (VET WEEK) koji traje od 5. – 9. studenog 2018. učenici maturanti Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška predstavili su našim učenicima 8. razreda zanimanja i aktivnosti koje se realiziraju u njihovoj školi.

Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju pokrenut je na inicijativu Europske komisije 2016. godine kako bi se strukovno obrazovanje i osposobljavanje za napredne vještine i kvalitetna radna mjesta učinilo privlačnijim kroz razna događanja koja se održavaju u cijeloj Europi, na lokalnoj, regionalnoj i državnoj razini.

Zainteresirani sudionici Tjedna imaju priliku razmijeniti primjere izvrsnosti s područja strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, inovativne nastavne prakse, uspješne strukovne programe koji potiču naukovanja, primjere učenja na radnome mjestu, usavršavanja i prekvalifikacije te održivih partnerstava između poduzeća i obrazovnih ustanova.

Elektrotehnička i ekonomska škola Nova Gradiška i ove godine priključila se obilježavanju VET WEEK-a i tako postala dio velike priče o važnosti strukovnog obrazovanja kroz tisuće aktivnosti koje su se tijekom ovoga tjedna provodile diljem Europe.

Učenici smjera komercijalist Leonarda Lukačević i Valerija Videc te učenici smjera tehničar za računalstvo Rene Kumić i Lovro Jugović u pratnji nastavnika Petra Kičića i Ivane Gajski Berić posjetili su učenike naše škole 6. studenoga 2018. te im predstavili zanimanja svoje škole i aktivnosti koje njihovu školu čine posebnom. Tijekom posjeta prikazan je i video o njihovoj školi kojega je pripremio učenik Robert Šimunović.

Uz naše osmaše predstavljanju zanimanja nazočila je pedagoginja škole Marija Dautović koja je zaslužna za odličnu suradnju s Elektrotehničkom i ekonomskom školom Nova Gradiška i koja će zajedno s razrednikom Darkom Horvatom bodriti učenike i njihove roditelje  prilikom odabira budućih zanimanja i upisa u željene srednje škole.

Naši su učenici ovu inicijativu ocijenili vrlo korisnom i poučnom za odabir njihova budućega zanimanja.

Novinarska skupina škole