Proslava Dana škole i posjet veleposlanice Republike Makedonije u OŠ Ante Starčevića

U službenom posjetu Rešetarima dana 28. svibnja 2013. boravila je veleposlanica Republike Makedonije u Republici Hrvatskoj NJ.E. gđa Daniela Karagjozoska. Posjet je organizirala Općina Rešetari na čelu s načelnikom Zlatkom Agom, a s ciljem unapređivanja regionalne suradnje između Hrvatske i Makedonije.

Članak o posjetu objavljen je u gradskom dvotjedniku Gradske novine Nova Gradiška, zajedno s člankom o proslavi Dana škole OŠ Ante Starčevića održanog 31.5.2013. godine.

Prilog o proslavi Dana škole OŠ Ante Starčevića objavljen je i u tjedniku za odgoj i obrazovanje Školske novine.

Gradski dvotjednik Gradske novine Nova Gradiška
(Broj 58, godina III.)

Tjednik za odgoj i obrazovanje Školske novine
(Broj 22, godina LXIV.)

Biciklijada u Rešetarima

18. svibnja 2013. u 9,00 sati započeo je susret zaljubljenika u vožnju biciklom u kojemu su sudjelovali naši najmlađi, i to u četirima kategorijama predškolaca i osnovnoškolaca. U biciklijadi je sudjelovalo oko 150 sudionika.
Članak o ovome događaju je objavljen i u  Posavskoj Hrvatskoj,  tjednom glasilu Brodsko-posavske županije te na internetskoj stranici Radiong.hr.

Županijsko natjecanje mladih tehničara

Naša je škola 8. ožujka 2013. godine šesnaesti put bila domaćinom Županijskoga natjecanja mladih tehničara.

Izvještaji s natjecanja objavljeni su u Posavskoj Hrvatskoj,  tjednom glasilu Brodsko-posavske županije, kao i na mnogim internetskim stranicama od kojih neke možete pregledati i ovdje: Novagra.hr, Dalje.com, Radiong.hr, CAJTuNG.hr.

„Korak"- projekt za unapređenje plesne kulture u OŠ Brodsko-posavske županije

Plesna revija 4. KORAK: Smotra plesnoga stvaralaštva učenika osnovnih škola Brodsko-posavske županije

Više od dvjesto je učenika iz devet osnovnih škola Brodsko-posavske županije sudjelovalo u plesnoj reviji 4. KORAK kao dio programa 10. DANA PLESA u čast Mii Čorak Slavenskoj održanoj 1. ožujka 2013. u Kazališno-koncertnoj dvorani „Ivana Brlić-Mažuranić“, Slavonski Brod.

Plesna skupina STARS, pod mentorstvom učiteljice RN Jasne Terzić i  REŠTARAČKE MAŽORETKINJE, pod vodstvom učiteljice engleskoga jezika Željke Gospočić, i ove su godine svojim sudjelovanjem pokazale rezultate uloženoga truda i još veću ljubav prema plesu.

Osim na internetskoj stranici naše Škole, detalje možete pročitati i na Radiong.hr, a cjeloviti program manifestacije Dani plesa u čast Mii Čorak Slavenskoj na internetskim stranicama Kazališno-koncertne dvorane „Ivana Brlić-Mažuranić“.

Milijunska čestitka Nove TV

Naši su učenici sudjelovali u projektu Nove TV! Snimili su svoju čestitku i video poslali na Novu TV. Detalje pogledajte ovdje.

Enes Kišević u Rešetarima

Povodom susreta s Enesom Kiševićem koji se održao 08.11.2012. god. u našoj Školi, objavljeni su prilozi u Školskim novinama i Gradskim novinama Nova Gradiška.

Priloge pregledajte u nastavku.

56. županijsko natjecanje mladih tehničara i

2. smotra radova mladih poduzetnika

Naša se škola sedamnaestu godinu zaredom pokazala uspješnim domaćinom Županijskog natjecanja mladih tehničara i smotre radova mladih poduzetnika Brodsko-posavske županije.

Posavska Hrvatska, 14. ožujka 2014.

Našoj školi dodijeljena Povelja Hrvatske zajednice tehničke kulture

Ravnatelj Tihomir Batalo i učitelj tehničke kulture Marijan Vuković primili su Povelju, najviše priznanje Hrvatske zajednice tehničke kulture za 2013.

Glas Slavonije, 15. travnja 2014.

,

Posavska Hrvatska, 18. travnja 2014.

Školske novine, 13. svibnja 2014.

Cajtung, travanj 2014.

Izložba radova Mladih Crvenoga križa

U suradnji s Gradskim društvom Crvenoga križa Nova Gradiška, a u Mjesecu borbe protiv ovisnosti, naša je škola bila domaćinom izložbe radova Mladeži Crvenoga križa na kojoj je sudjelovalo sedam osnovnih i tri srednje škole novogradiškog kraja.

Posavska Hrvatska, 5. prosinca 2014.

,

Školske novine, 16. prosinca 2014.

Novogradiški godišnjak 2014

57. Županijsko natjecanje mladih tehničara

Naša je škola 13. ožujka 2015. osamnaesti put bila domaćinom Županijskog natjecanja mladih tehničara.

Posavska Hrvatska, 20. ožujka 2015.

ŠKOLSKI PROJEKT: ČUDA I ZAGONETKE NAŠE ZEMLJE

Na Dan planeta Zemlje, 22. travnja 2015., u našoj je školi bio projektni dan kada su učenici i učitelji kroz radionice istaknuli čuda i ljepote našeg planeta. Toga dana provedeno je i nekoliko ekoloških akcija.

Školske novine, 2. lipnja 2015.

ZAVRŠNICA MEĐUNARODNOG PROJEKTA U NAŠOJ ŠKOLI

Naša je škola od 15. do 19. rujna 2016. provela drugi put zaredom projekt pod nazivom „Naš zavičajni govor“ u suradnji sa školom iz Lupaca u Rumunjskoj, a na temelju natječaja MZOS-a. Posebne gošće projekta pristigle su iz Makedonije iz OŠ „Goce Delčev“ iz Ilindena.

Posavska hrvatska, 26. rujna 2016.

Posavska hrvatska, 2. lipnja 2017.

Pomoćnici u nastavi