2018-10-17 17:10:00

STRUČNO USAVRŠAVANJE UČITELJICE DRAGANE GORIČKI ZAHVALJUJUĆI ERASMUS+ PROJEKTU

U sklopu Erasmus+ KA1 projekta „Growing up digital – Odrastajući u digitalno doba“, učiteljica Dragana Gorički sudjelovala je od 7. – 13. listopada 2018. u tečaju „Naučite kako stvoriti platformu za e-učenje i web stranicu samo u tjedan dana“.

Voditelj tečaja i direktor organizacijske agencije „Institute for Training, Employability and Mobile learning – IFOM“ gospodin Francesco Tarantino, kroz sedmodnevni tečaj istaknuo je polaznicima sve veću važnost integracije ICT-a u svakodnevno poučavanje i rad s učenicima. Tečaj se održavao u Bologni u hotelu Camplus Guest Bononia u kojemu su polaznici bili i smješteni. Bilo je uistinu predivno i nesvakidašnje iskustvo razmijeniti znanja i kompetencije s kolegama iz Hrvatske, Srbije, Njemačke, Poljske, Irske, Španjolske, Belgije, Finske i Litve.

Gospodin Francesco oduševio je svojim srdačnim, a ujedno i profesionalnim pristupom prema svakom pojedinom sudioniku uzevši u obzir njegova znanja i profesionalni profil. Ukazao nam je na brojne platforme za e-učenje, kao i na alate za web dizajniranje koje učiteljima i edukatorima nude sjajne prilike i nove izazove u radu.

Sudjelujući u ovome tečaju naučila sam kako stvoriti web stranicu i e-platformu za učenje u edukacijske svrhe, ali i koristiti nekoliko web alata koji će uvelike doprinijeti boljoj organizaciji moje nastave i kreativnijem poučavanju nastavnih sadržaja njemačkoga jezika. Također bih voljela unaprijediti i osuvremeniti rad novinarske skupine koju već godinama vodim u našoj školi, a sudjelovanje u ovom tečaju donijelo mi je nekoliko novih ideja.

Sedmodnevni tečaj obuhvatio je, osim ICT – vještina, kulturološku pripremu i aktivnosti. Naučila sam kako koristiti alate kao što su Photogrid, Snapseed, Magisto, Lensoo Create, Weebly, Kahoot, Quizlet, Socrative, Edmodo, TEDEd i Edpuzzle. Po završetku tečaja, svim polaznicima uručeni su certifikati na koje smo vrlo ponosni.

Ovo je moje prvo sudjelovanje u ovakvom ozbiljnom i uzbudljivom projektu. Međunarodna mobilnost i edukacija bila mi je i više nego dovoljan motiv da se odlučim na višednevno stručno usavršavanje te tako pokušam obogatiti vlastite metode poučavanja, ali i svojih kolega. Vjerujem da će se naši učenici kroz brojne aktivnosti projekta „Odrastajući u digitalno doba“ također moći educirati o načinima korištenja raznih web alata u svrhu vlastitoga učenja.

No, ovakvo predivno iskustvo ne bi bilo moguće bez moralne potpore moje drage kolegice i koordinatorice projekta Slađane Ninković, ravnatelja naše Osnovne škole Ante Starčevića Tihomira Batala te kolegice učiteljice engleskoga jezika Željke Gospočić.

Učiteljica njemačkoga jezika Dragana Gorički

 


Osnovna škola Ante Starčevića Rešetari