PROJEKT e-Škole

Opis projekta e-Škole

Nositelj projekta je Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet. Mjerodavno tijelo koje je nadležno CARNetu je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, kojemu je nadležna Vlada RH.

Projektom se razvija nekoliko bitnih komponenata: izgradnja lokalnih mreža u školama, razvoj e-usluga za poslovne i nastavne procese, primjena IKT-a u nastavi, digitalizacija obrazovnih sadržaja, nabava potrebne IKT opreme za škole i nastavnike, te obrazovanje i podrška svim sudionicima uključenima u proces informatizacije škola.

Provedba projekta odvijat će se u dvije glavne faze, kroz dva projekta, i to u sljedećem trajanju i financijskom opsegu:

1. Pilot projekt, u trajanju od 2015-2018, obuhvatit će oko 150 škola na području RH.
  2. Veliki projekt, u trajanju od 2019-2022,  obuhvatit će se 60% ukupnog broja škola u RH.

PROJEKT e-Škole:

• naša škola je jedna od 150 odabranih škola u Republici Hrvatskoj
  • jedna učionica bit će opremljena suvremenom informacijsko-komunikacijskom tehnologijom
  • poučavanje će  započeti u sklopu nastave prirodoslovno-matematičke i tehničke grupe predmeta (matematika, kemija, fizika i biologija) u 7. i 8. razredu