Osig. šk. preh. za djecu u riziku od siromaštva
  • Projekt ''Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2022. – 2023.)''

Nositelj projekta je Brodsko-posavska županija. Ukupna vrijednost projekta iznosi 993.395,76 kuna, a isti je u potpunosti financiran iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD) Europske unije. Projekt je sastavni dio Operativnog programa za hranu i/ili materijalnu pomoć za razdoblje 2014. – 2020.

Projektom Brodsko-posavske županije ''Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva'',  učenici u riziku od siromaštva naših osnovnih škola besplatno će se hraniti tijekom ove školske godine.

U projekt su uključene 23 osnovne škole kojima je osnivač BPŽ te 33 učenika naše OŠ Ante Starčevića Rešetari kao partneru u ovom projektu. Ovim projektom ublažavaju se najteži oblici dječjeg siromaštva, podjelom hrane djeci u školama kao pomoć djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva.

• Projekt ''Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2021. – 2022.)''

Nositelj projekta je Brodsko-posavska županija. Ukupna vrijednost projekta iznosi 999.472,38 kuna, a isti je u potpunosti financiran iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD) Europske unije. Projekt je sastavni dio Operativnog programa za hranu i/ili materijalnu pomoć za razdoblje 2014. – 2020.

U projekt su uključene 22 osnovne škole kojima je osnivač BPŽ te 32 učenika naše OŠ Ante Starčevića Rešetari kao partneru u ovom projektuOvim projektom ublažavaju se najteži oblici dječjeg siromaštva, podjelom hrane djeci u školama kao pomoć djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva.

• Projekt „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2020. - 2021.)“

Projekt se provodi u osnovnim školama čiji je osnivač Brodsko-posavska županija kroz pružanje nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva i to u obliku osiguravanja redovite prehrane u sklopu školskih kuhinja.

Cilj projekta je ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva.

U projekt je uključena 21 osnovna škola kojima je osnivač BPŽ te 30 učenika naše OŠ Ante Starčevića Rešetari kao partneru u ovom projektu.

Nositelj projekta je Brodsko-posavska županija. Ukupna vrijednost projekta iznosi 999.529,82 kune, a isti je u potpunosti financiran iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD).

Sve osnovne škole koje sudjeluju u provedbi projekta posjeduju kapacitete za pripremu obroka, što znači da posjeduju kuhinje i ljudske resurse te zadovoljavaju propisane standarde (HACCP). Obroci koji su osigurani u sklopu ovog projekta bit će pripremljeni i podijeljeni u školi za vrijeme školskog odmora, a vrsta obroka bit će identična vrsti obroka koji se poslužuje i drugim učenicima čiji roditelji samostalno financiraju troškove školske kuhinje.

• Projekt „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2019. - 2020.)“

Cilj projekta je ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva.

U projekt su uključene osnovne škole kojima je osnivač BPŽ te 28 učenika naše OŠ Ante Starčevića Rešetari kao partneru u ovom projektu.

Nositelj projekta je Brodsko-posavska županija. Ukupna vrijednost projekta iznosi 988.800,96 kune, a isti je u potpunosti financiran iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD).

• Projekt ''Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (2016./2017.)''

Projektom Brodsko-posavske županije ''Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva'' u iznosu od  486.195,40 kuna,  učenici u riziku od siromaštva naših osnovnih škola besplatno će se hraniti tijekom ove školske godine. U OŠ Ante Starčevića, partneru ovoga projekta, projektom će se financirati prehrana za 19 učenika tijekom školske godine 2016./2017.

Sredstva su financirana iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije ( FEAD ) Europske unije.  Projekt je sastavni dio Operativnog programa za hranu i /ili materijalnu pomoć za razdoblje 2014. – 2020.

EUROPSKA UNIJA

Fond europske pomoći za najpotrebitije