Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva

Projekt ''Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva''

Projektom Brodsko-posavske županije ''Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva'' u iznosu od  486.195,40 kuna,  učenici u riziku od siromaštva naših osnovnih škola besplatno će se hraniti tijekom ove školske godine. U OŠ Ante Starčevića, partneru ovoga projekta, projektom će se financirati prehrana za 19 učenika tijekom školske godine 2016./2017.

Sredstva su financirana iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije ( FEAD ) Europske unije.  Projekt je sastavni dio Operativnog programa za hranu i /ili materijalnu pomoć za razdoblje 2014. – 2020.

Ovim projektom ublažavaju se najteži oblici dječjeg siromaštva, podjelom hrane djeci u školama kao pomoć djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva.

EUROPSKA UNIJA

Fond europske pomoći za najpotrebitije