Upis i prijem

1. Kako mogu upisati svoje dijete u Osnovnu školu Ante Starčevića Rešetari? 

  • Upis djece u prvi razred obavlja se tijekom svibnja i lipnja. Potrebno je priložiti rodni list djeteta, dokaz o prebivalištu i potvrdu o obavljenom sistematskom pregledu. Detaljne informacije dostupne su na web stranici škole ili u tajništvu.

2. Koji su uvjeti za upis djece u prvi razred?

  • Djeca moraju imati navršenih šest godina do 1. travnja tekuće godine. Ako je dijete mlađe, može se upisati uz posebnu dozvolu nadležnog školskog ureda.

Nastava i raspored

3. Koje su radno vrijeme i raspored sati?

  • Nastava počinje u 7:45 sati i traje do 12:50 sati. Detaljan raspored sati za sve razrede nalazi se na oglasnoj ploči škole i na web stranici.

4. Koje jezike mogu učiti djeca u vašoj školi?

  • Osim hrvatskog jezika, učenici mogu učiti engleski i njemački jezik kao strane jezike. Engleski jezik je obvezni, 1. strani jezik i uči se od prvog do osmoga razreda, a njemački jezik je izborni te se uči od četvrtog do osmog razreda.

5. Koje izborne predmete mogu učiti djeca u vašoj školi?

  • Učenici mogu učiti vjeronauk, informatiku i njemački jezik. Vjeronauk je izborni predmet od prvog do osmog razreda. Informatika je izborni predmet od prvog do četvrtog te u sedmom i osmom razredu, a u petom i šestom razredu je obvezan. Njemački jezik je izborni predmet koji se uči od četvrtog do osmog razreda.

Dodatne aktivnosti

6. Koje izvannastavne aktivnosti su dostupne za učenike?

  • Škola nudi širok spektar izvannastavnih aktivnosti, uključujući zadrugu, sportske aktivnosti (nogomet, teqball, stolni tenis, odbojka), dramsku grupu, plesnu grupu, likovnu i tehničku skupinu, dječji zbor i informatički klub.

7. Postoje li posebni programi za talentiranu djecu?

  • Da, škola provodi programe za talentiranu djecu u područjima matematike, jezika, prirodnih znanosti i umjetnosti. Talentirani učenici sudjeluju u natjecanjima i radionicama.

Učitelji i osoblje

8. Kako mogu stupiti u kontakt s učiteljima?

  • Roditelji mogu kontaktirati učitelje putem e-maila ili telefonom. Svaki učitelj ima određene termine za individualne konzultacije koje su objavljene na web stranici škole.

9. Kako škola osigurava sigurnost učenika?

  • Škola ima sigurnosne mjere i redovite vježbe evakuacije. Također, svi ulazi su kontrolirani, a školsko osoblje educirano je za postupanje u hitnim situacijama.

Roditelji i zajednica

10. Kako roditelji mogu sudjelovati u školskim aktivnostima?

  • Roditelji su pozvani sudjelovati u radu Vijeća roditelja, volontirati na školskim događanjima i sudjelovati u radionicama i sastancima koje organizira škola.

11. Postoje li programi suradnje s lokalnom zajednicom? – Da, škola redovito surađuje s lokalnim ustanovama, uključujući kulturne centre, sportske klubove i nevladine organizacije, radi poboljšanja obrazovnih i društvenih iskustava učenika.

 

Skip to content