OBAVIJEST ZA UČENIKE, UČITELJE I RODITELJE

Autor: Tihomir Batalo, 14. 3. 2020.

Temeljem Odluke o obustavi izvođenja nastave u visokim učilištima, srednjim i osnovnim školama te redovnog rada ustanova predškolskog odgoja i obrazovanja i uspostavi nastave na daljinu Vlade Republike Hrvatske (Klasa: 022-03/20-04/92 Urbroj: 50301-27/04-20-1), prema točki III. obavještavamo roditelje koji nemaju mogućnost zbrinjavanja djece kako će u školi biti osiguran prihvat djece i praćenje nastave, dok je na snazi Odluka Vlade RH.

Pozivamo one roditelje (u slučaju da su oba roditelja zaposleni) učenika razredne nastave od 1. do 4. razreda koji ne mogu osigurati nadzor djeteta, odnosno čije dijete ne može samostalno ostati kod kuće i ne postoji druga mogućnost zbrinjavanja djece da se jave Školi na e-mail: ured@os-astarcevic-resetari.skole.hr

Isto tako na ovaj e-mail možete slati sve vaše upite vezane za organizaciju nastave na daljinu.

Organizacija nastave na daljinu:

• Upute za razrednu nastavu

Učenici: Pratiti Školu na Trećem na HRT 3 od ponedjeljka 16.3., prema rasporedu za svoj razred:

razred

termin

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Roditelji: Pratite upute razrednika na nekom od dogovorenih komunikacijskih kanala (Viber, WhatsApp, Facebook, e-mail, telefon, …) Svi materijali bit će dostupni i na zahtjev i na YouTubeu i nakon navedenog termina, a dodatne materijale će učiteljice pravovremeno slati roditeljima.

• Upute za predmetnu nastavu

Učenici: U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom. U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika. Nastavu će pratiti putem virtualnih učionica u aplikaciji Yammer od srijede,18.3. od 8:00 sati bez obzira na smjenu. Svaki razred ima svoju učionicu u kojoj se nalaze svi učenici toga razreda i učitelji koji im predaju. Sve važne  informacije učenici će dobivati i preko svoje Yammer učionice.  Ovakvo praćenja nastave je obvezno i  nepohađanje će se evidentirati. Preko ove aplikacije učenici će dobivati videomaterijale, prezentacije, listiće, linkove, igre i ostale aktivnosti na koje će ih upućivati predmetni učitelji. Linkove za pristup virtualnim razrednima  objavit ćemo u ponedjeljak, 16.3.2020.

Raspored prikazivanja na Sportskoj televiziji (SPTV):

razred

termin

predmeti

5. razred OŠ

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

6. razred OŠ

9.30. – 10.45 h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

7. razred OŠ

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

8. razred OŠ

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

Roditelji: Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Napomene za učenike i roditelje:

• Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, u pravilu u naznačeno vrijeme, ali neće se inzistirati da to rade u realnom vremenu nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze, a ipak najbolje u dogovoreno vrijeme.
  • Učitelji i nastavnici će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).
  • Ako dođe do tehničkih poteškoća s obzirom na to da je više od pola milijuna učenika i učitelja u nastavi online, sva će komunikacija ići e-mailovima ili nekim drugim komunikacijskim kanalima.
  • Cilj je da se do srijede uspostavi funkcionalni sustav učenja na daljinu, prva dva dana svi ćemo učiti!
  • S ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u I. razred osnovne škole.
  • Upozoravamo učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. To znači da učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

Molim Vas da kontinuirano pratite upute na školskim web stranicama jer su one specifične za svaku školu. Svima prije svega želimo puno zdravlja kao i strpljenja u novonastalim okolnostima.

Ravnatelj, Tihomir Batalo.

Za preuzimanje uputa za korištenje Yammer-a kliknite na OPŠIRNIJE!

Priloženi dokumenti:
CARNET_Upute_Yammer.pdf (2.99 MB)