ETWINNING PROJEKT S TURSKOM

Cilj projekta je  da učenici zavole matematiku kroz različite aktivnosti i igre te upotrebom Web 2.0 alata osigurati aktivno sudjelovanje učenika u učenju zabavljajući se i učeći. Tijekom projekta učenici će razvijati vještine rješavanja problema i višedimenzionalnog razmišljanja u lekcijama iz matematike, podizati svijest o korištenju sigurne tehnologije te osigurati ustrajnost u učenju kroz igre.

Projekt traje do lipnja 2021. godine, a kroz svaki mjesec će se provoditi različite matematičke aktivnosti.

Uz dogovorene matematičke aktivnosti, radilo se i na ostalim, kreativnim aktivnostima u dogovoru s pojedinim turskim učiteljima. Tako su učenici škole iz Istanbula izradili čestitke učenicima 1.b razreda povodom Večeri matematike a učenici 1.b njima.

Kako su sudionici projekta upoznati s obilježavanjem Večeri matematike u našoj državi odlučili su nas iznenaditi te nam čestitati svojim uradcima.

objavio: Tihomir Batalo   datum: 8. 12. 2020.