MODEL UKIDANJA SAMOIZOLACIJE UČENIKA U OŠ I SŠ

Autor: Tihomir Batalo, 11. 2. 2022.

Poštovani roditelji,

prema uputama MZO-a od sljedećeg tjedna (14. – 18.2.2022.) počinje mjera samotestiranja učenika. Provođenjem mjere samotestiranja ukinula bi se obveza samoizolacije učenika koji su bili u kontaktu s Covid-pozitivnom osobom, a nemaju simptome bolesti.

Samotestiranje sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i ​​besplatno i obavlja se jednom tjedno. U našoj školi je dogovoreno da se učenici samotestiraju srijedom prije nastave (ili utorkom prije spavanja) te u slučaju da je rezultat POZITIVAN javite to razredniku/ci na način i u vrijeme koje će razrednici s Vama dogovoriti, kao i liječniku.

Ukoliko ne želite da Vaše dijete provodi mjeru samotestiranja sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima, molimo Vas da ispunite obrazac/izjavu, koju će Vaše dijete zajedno s ovom pisanom obavijesti donijeti kući te ju potpisanu treba vratiti u ponedjeljak 14.2.2022. razredniku/ci. U tom slučaju, testovi Vam neće biti uručeni te će Vaše dijete nakon kontakta s Covid-pozitivnom osobom morati u samoizolaciju.

U slučaju pristanka (smatra se da roditelj pristaje ukoliko ne potpiše navedenu IZJAVU), bit će Vam dostavljena prva dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa za provođenje mjere samotestiranja u utorak 15.2.2022. te još tri testa u tjednu nakon povratka učenika u školu s drugog dijela zimskih praznika. Ovom mjerom je planirano samotestiranje učenika za sljedećih 5 tjedana nastave uz napomenu da se testiranje ne vrši u tjednu zimskih praznika od 21. do 25.2.2022. godine.

VAŽNO je naglasiti da prema uputama proizvođača nije uputno da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje bez nadzora ili pomoći odraslih osoba. Molimo da objasnite Vašoj djeci da testove ne otvaraju (NE KORISTE SAMI!!) te da ih po dolasku kući predaju odmah Vama. Način primjene testa moći ćete pronaći u uputama proizvođača SARS-CoV-2  testova.

Upute Ministarstva znanosti i obrazovanja su Vam dostupne na web stranici škole, a dobit ćete ih i od razrednika u elektroničkom obliku te Vas molimo da ih pročitate, bez obzira na Vašu odluku.

U privitku se također nalazi i UPUTA ZA UPORABU SARS-CoV-2 brzi antigenski test koju će dobiti u pisanom obliku svi koji preuzmu testove.

Za sve dodatne informacije slobodno se obratite svojim razrednicima, tajništvu ili ravnatelju.

LINK HZJZ-a: SAMOTESTIRANJE NA KORONAVIRUS (VIDEO):

S poštovanjem, ravnatelj Tihomir Batalo, dipl. inž.