AKCIJA „POŠTUJET NAŠE ZNAKOVE“ ZA PRVAŠIĆE

Autor: Daniela Gubić, 22. 9. 2023.

I ove školske godine naša škola u suradnji s prometnom policijom provodi akciju „Poštujte naše znakove!“ kojom se želi zaštititi najugroženiju skupinu sudionika u prometu – djecu. Cilj ove akcije je skrenuti pozornost javnosti na djecu u prometu. Naročito je to važno za učenike prvog razreda koji po prvi puta  kreću samostalno  u promet.

Djeca polaskom u prvi razred tek započinju učiti prometnu kulturu i prometne propise, zaigrani su i skoro potpuno nesvjesni opasnosti koje na njih vrebaju na prometnicama.

Zbog toga su nam u petak, 15. rujna 2023., u goste došli policijski službenik Dražen Vlaović i djelatnica HAK-a Jelena zec Rosić . Gospodin Vlaović održao je predavanje i razgovor u prvom razredu naše škole kako bi djecu upoznao s temeljnim pravilima sigurnoga kretanja u prometu te istaknuo nekoliko savjeta koji su važni za sigurnost u prometu. Gospođa  Jelena je svakom prvašiću kao dobrodošlicu u samostalno sudjelovanje u prometu donijela na dar vrećicu s edukativnim materijalima kako bi mogao sigurno sudjelovati u prometu.

Blaženka Logožar, učiteljica