PROSLAVILI SMO DANE KRUHA I PLODOVE ZEMLJE

Autor: Daniela Gubić, 24. 10. 2023.

20. listopada 2023. bio je dan kada smo zahvalili Bogu i čovjeku na darovima žita i kruha, koji su simboli života i blagostanja. Danu kruha pridružili smo i Dan zahvalnosti za plodove zemlje i Dan jabuka.

Na početku ove svečanosti ravnatelj škole Tihomir Batalo rekao je pozdravnu riječ. Priredbu su vodili učenici 8. b razreda Matej Starčević i Luka Ugarković, a program je osmislila naša vjeroučiteljica Vesna Hodak.

Toga smo dana svi bili radosni, sretni što postojimo i rastemo jedni uz druge. Upravo to je poruka i naše plesne skupine koja je svojim pokretom dočarala svoj doživljaj sreće. Prošli tjedan su uspješno predstavili svoj rad i našu školu u Slavonskom Brodu na plesnoj smotri Radost pokreta sa svojom voditeljicom plesne skupine Kristinom Blažević.

Koji je put od zrna do kruha poučila nam je mala dramska skupina sa svojom voditeljicom Matejom Horvat, a učenici prvog i drugog razreda otpjevali su nam pjesme o mlinaru i pekaru. Voditeljice malih pjevača su Slađana Ninković i Blaženka Logožar. Također su nas učenici zabavili i svojim recitacijama o mlinaru i pekaru.

Proslavu smo završili molitvom. Učenici 5. a razreda izrekli su svoju molitvu, a potom je župnik Josip Bogović blagoslovio stol s darovima kojega su ukrasile naša vjeroučiteljica, učitelj likovne kulture Mišo Gusić, učitelji i roditelj te smo svi pristupili blagovanju. Kratko smo se zadržali na druženju i pošli svojim domovima puni Božjeg blagoslova.

Novinarska skupina škole