OBILJEŽILI SMO DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA I DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Autor: Daniela Gubić, 20. 11. 2023.

U petak, 17. studenoga 2023., u našoj smo školi obilježili dva vrlo važna dana u povijesti hrvatskoga naroda. Sjetili smo se svih žrtava Vukovara i Škabrnje, kao i Domovinskog rata.

Voditeljice obilježavanja su knjižničarka Daniela Gubić i učiteljica povijesti Dragana Gorički. Učenici dodatne nastave povijesti putem školskog razglasa poveli su nas na „Putovanje Vukovarom“ pročitavši tekst o najpoznatijim znamenitostima grada Vukovara.

Krajem 6. sata svi učenici su se okupili u holu škole zajedno sa svojim učiteljima. Ravnatelj Tihomir Batalo je uputio pozdravnu riječ i istaknuo svrhu današnjega obilježavanja.

Vjeroučiteljica Vesna Hodak pripremila je Molitvu vjernika koju je pročitala zajedno s učiteljicom hrvatskog jezika Tatjanom Kovačević.

Učiteljica povijesti Dragana Gorički pročitala je priču Siniše Glavaševića „Priča o gradu“.

Učenici 8. a razreda pročitali su akrostih VUKOVAR I MIR koji su napisali na nastavi hrvatskoga jezika pod vodstvom učitelja Darka Horvata. Također su polagali lampione u obliku slova VU.

Na kraju svečanosti zbor je pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Ivane Kovačević otpjevao pjesmu Zlatnih Dukata „Vukovar, Vukovar“.

Učenici razredne nastave palili su lampione uz čitanje ulomaka iz „Priča o Vukovaru“ Siniše Glavaševića.

Učitelj Mišo Gusić izradio je natpis „Vukovar“ te s učenicima ukrasio panoe njihovim radovima s vukovarskim motivima. Učiteljice razredne nastave su također obilježile ovaj dan sa svojim učenicima na satu likovne i glazbene kulture te doprinijele uređenju škole učeničkim radovima.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način doprinijeli svečanosti ovoga dana.

Novinarska skupina škole