USKRŠNJA RADIONICA

U našoj je školi 20. ožujka održana radionica u kojoj smo izrađivali uskrsne čestitke i ukrašavali uskrsna jaja, a glavna sirovina koja nam je služila za izradu ukrasa bila je slama. Radionicu je vodila gospođa Đurđica Jurić, umjetnica iz Požege.

Učenici i roditelji su u dvosatnoj radionici imali priliku naučiti osnove korištenja slame u pripremi suvenira kao što su čestitke i uskrsna jaja. Naučili su kako dobro pripremiti slamu za korištenje u ovakve svrhe, kako baratati njome, kako je lijepiti i pripremati za rezanje raznih oblika. Gospođa Đurđica predstavila je ovu zanimljivu tehniku kojom se bavi godinama, a o njezinoj ljubavi prema takvom obliku umjetničkog izražavanja svjedoče i njezini uradci koje je donijela sa sobom i koji su oduševili sve prisutne.

Zahvaljujemo gospođi Đurđici na strpljenju i volji da svoje znanje prenese učenicima, roditeljima i učiteljima naše škole. Nadamo se i budućoj suradnji, a u galeriji možete pogledati kako su vrijedni učenici marljivo izrađivali čestitke i ukrašavali jaja.

Jasmina Palijan, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Tihomir Batalo   datum: 21. 3. 2017.