LJUBAV DJECI PRIJE SVEGA! – OBILJEŽILI SMO DJEČJI TJEDAN

Dječji tjedan započeo je u ponedjeljak, 2. listopada 2017. i završio u nedjelju, 8. listopada 2017.

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja aktivnost posvećena djeci. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća djecu i odrasle u gradovima i općinama gdje djeluju Društva Naša djeca (DND).

Dječji tjedan je vrijeme naglašavanja važnosti promicanja prava djece koja su zajamčena Konvencijom o pravima djeteta, kao i pravo vrijeme da se podsjetimo na našu zajedničku odgovornost u poštivanju dječjih prava i odgovaranja na potrebe djece.

Za moto Dječjeg tjedna 2017. koristi se uvijek lijepa i prepoznatljiva poruka: „Ljubav djeci prije svega!“, kao poticaj odraslima da djeci uvijek iskazuju ljubav, potporu i pažnju. I ove godine u javnosti je istaknuta poruka djece: „Odrasli, imajte u vidu i naše prijedloge!“

Svi učenici naše škole uključili su se u obilježavanje Dječjeg tjedna kroz oslikavanje prostora ispred škole na temu ovogodišnjeg mota. Svojim crtežima podsjetili su koliko im je važan dom te njegova toplina u okrilju roditeljske ljubavi.

Učenici nižih razreda su koristeći pametnu ploču iz projekta e-škole odgledali sa svojim učiteljicama crtane filmove koji su im se jako svidjeli.

Društvo naša djeca Rešetari za najmlađe je mještane Općine Rešetari 5. listopada 2017. organiziralo kazališnu predstavu „Mačak u čizmama“ Kazališne družine „Ivana Brlić Mažuranić“ iz Slavonskog Broda. Predstava je održana u Vatrogasnom domu, a ulaz je bio besplatan. Mališani i njihovi roditelji uživali su u zgodama i nezgodama glavnoga lika.

Završna aktivnost Dječjeg tjedna bio je izlet u Hrvatsku Kostajnicu gdje su predstavnici DND-a uživali u Kestenijadi i lijepom druženju.

Novinarska skupina

objavio: Marijan Vuković   datum: 9. 10. 2017.