OBILJEŽEN DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR

S poštovanjem i ljubavlju prema žrtvama Vukovara, obilježili smo u našoj školi Dan sjećanja na Vukovar 17. studenoga 2017.

Putem školskoga razglasa učenici 8. b razreda Robert Vidović i Julijana Lukačić pročitali su svoje dirljive sastavke u kojima su u riječi pretočili što je za njih zapravo značio posjet gradu heroju u sklopu terenske nastave.

Potom su učenici i učitelji pozvani u predvorje škole gdje je učiteljica povijesti Anica Marković održala kratko predavanje o Vukovaru, a prigodan pano Vukovar- našim očima priredili su učenici osmih razreda koji su u rujnu ove godine dvodnevnim obilaskom grada heroja saznali jako puno o opsadi i padu Vukovara.

Uslijedila je zajedničke molitva i odavanje počasti palim žrtvama Vukovara minutom šutnje, a predstavnici razreda zapalili su lampione u predvorju škole.

Svjetla su ostala svijetliti i u noći, a mi smo u svojim srcima ponijeli svjetlo molitve i zajedništva kojem nas je učio, okupio i ujedinio jedan i jedini – VUKOVAR.

Novinarska skupina škole

objavio: Marijan Vuković   datum: 17. 11. 2017.