"ZASADI STABLO, NE BUDI PANJ"

Autor: Tihomir Batalo, 26. 3. 2021.

Ovoga mjeseca održana je nacionalna kampanja sadnje stabala na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini u Republici Hrvatskoj sa sloganom „Zasadi stablo, ne budi panj!“

U toj vrijednoj akciji sudjelovala je Osnovna škola Ante Starčevića iz Rešetara. Na inicijativu ravnatelja Tihomira Batala, dipl. inž., posađene su dvije sadnice divljeg kestena ispred školskog dvorišta. Kestene su posadila tri učenika 7.b razreda: Luka Mandić, Tin Kolaković i Mihael Rumenović u suradnji s Lukom Piletićem, nastavnikom hrvatskog jezika i voditeljem školske zadruge, domarom Hrvojem Đukićem te Marijom Dautović, pedagoginjom, koja je fotografirala događaj pa prilažemo lijepe fotografije vrijednih i zadovoljnih učenika zbog sudjelovanja u toj akciji. Učenici su bili jako zainteresirani za sadnju jer je to područje njihova interesa te, kako je jedan učenik rekao, vjerojatno će se profesionalno baviti time u budućnosti jer planira pohađati srednju strukovnu školu kojom će steći kvalifikacije za zanimanje agrotehničara.

Akcija je pokazala važnost sadnje stabala jer na taj način pridonosimo bogatstvu biljnog svijeta, ali i zdravlju svih živih bića te očuvanju našeg planeta Zemlje. Osim toga, sadnjom stabala i vizualno obogaćujemo okolinu, a takva ljepota prirode sigurno posebno utječe i na mentalno zdravlje svih ljudi. Neka bude što više takvih akcija u budućnosti, a tekst ćemo završiti čuvenom i prigodnom rečenicom, koju svi jako dobro znamo, a koja glasi: „Kad se male ruke slože, sve se može!“

Voditelj školske zadruge:

Luka Piletić, mag.edu.hrv.j.