PROMIŠLJANJA O LJEKOVITOJ MOĆI KNJIGE

Autor: Daniela Gubić, 4. 5. 2021.

U Godini čitanja, a povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava te Dana hrvatske knjige, 23. travnja 2021. učenici razredne nastave obilježili su Noć knjige.

Manifestacija Noć knjige pokrenuta je prije deset godina s ciljem poticanja kulture čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega.

Tema jubilarne manifestacije je Ljekovita moć knjige, a zaštitno lice pripovjedačica i krojačica ljekovitih priča babuška Knjiguška. Noć knjige obilježena je u brojnim knjižnicama diljem Hrvatske pa tako i u našoj.

Knjižničarka Daniela Gubić, predstavljajući pripovjedačicu babušku Knjigušku, potaknula je učenike na razmišljanja o ljekovitim moćima pisane riječi. Učenici su zaključili da su knjige ljekovite jer nas mogu utješiti, ohrabriti, oraspoložiti, nasmijati, potaknuti na pozitivno razmišljanje… Knjižničarka je u svakom razredu pročitala po jednu ljekovitu priču te preporučila koje se sve ljekovite knjige mogu pronaći na policama školske knjižnice.

Učenici su bili oduševljeni što ih posjetila gošća babuška Knjiguška i što su u njenom društvu slavili radost čitanja.

Poruka Noći knjige glasi kako zdravlje nije samo odsustvo bolesti već i prisustvo knjiga u našem životu. Nadam se da se slažete s tvrdnjom i da ćete u kućnim, školskim ili gradskim ljekarnama potražiti ljekovitu literaturu!

Daniela Gubić, knjižničarka