UČITELJICA BLAŽENKA POVELA JE SVOJ 2.A RAZRED U SVIJET LIKOVNIH UMJETNIKA

Autor: Daniela Gubić, 9. 6. 2021.

Učenici 2.a razreda sa svojom su se učiteljicom Blaženkom Logožar bavili predivnom temom „U svijetu likovnih umjetnika“ koja je potaknula njihovu kreativnost i kritičko mišljenje. Ova tema je ujedno i naziv jednoga u nizu eTwinning projekata kojima se bavi učiteljica Blaženka.

Ciljevi ovog projekta su: upoznavati likovne umjetnike (svjetske i domaće), njihove radove, načine nastanka radova i zanimljive crtice iz života umjetnika. Učenici su potaknuti osnovnim informacijama postali spremni izražavati vlastiti doživljaj likovnoga djela.

Učenici su upoznali život i rad slijedećih umjetnika:

1. Piet Mondrian

2. Yayoi Kusama

3. Paul Klee

4. Vasilij Kandinski

5. Hrvoje  Šercar

6. Salvador Dali

7. Andy Warhol

8. Mirna Sišul

Učiteljica Blaženka odabrala je umjetnike, pronalazila  informacije o njihovim životima i djelima. Učenici su upoznali umjetnike kroz njihov život, način njihovog rada i  njihova djela. Proučavali su radove i život ne samo svjetskih slikara nego i domaćih.Učiteljica je pronalazila zanimljive crtice iz života svakoga od navedenih umjetnika, a to je učenicima bilo posebno zanimljivo.

Ovim projektom učenici su potaknuti da uoče posebnosti u radovima svakog pojedinoga slikara i da zatim pokušaju na kreativan način upotrijebiti taj slikarev rukopis u svom likovnom radu.

Radovi učenika mogu se pogledati na izložbi radova u  virtualnoj izložbi na razrednoj stranici, na školskoj stranici te na slijedećem linku: https://youtu.be/J18coiFDb0M

Novinarska skupina škole