ZAVRŠENI RADOVI ŠKOLSKE ZADRUGE U NASTAVNOJ GODINI 2020./21.

Autor: Daniela Gubić, 17. 6. 2021.

U ponedjeljak 14. lipnja završeni su radovi školske zadruge u nastavnoj godini 2020./21. Učenici su, tijekom cijele nastavne godine, vrijedno radili te su izuzetno zadovoljni plodovima svoga rada.

Radovi školske zadruge temeljili su se na uređivanju voćnjaka, koji sadrži voćke aronije, stare sorte jabuka te kupine i maline, a posađeno je nekoliko sadnica divljeg kestena te lavande. Obuhvaćali su proljetnu gnojidbu, zatim se redovito plijevilo i okopavalo voćke kako bi se mogle nesmetano razvijati. Osim toga, voćke su povezane uz male stupove kako bi lakše izdržale teret plodova te bile sačuvane tijekom vjetrovitog vremena.

Od prvoga dana u radu školske zadruge sudjelovali su Luka Krpan i Matija Dautović, učenici 7. a razreda, te Mihael Rumenović, Tin Kolaković i Luka Mandić, učenici 7. b razreda. Tijekom nastavne godine, radu zadruge priključivali su se novi članovi. Prvo se priključio Mislav Kolić, učenik 7. b razreda, a nakon njega i učenici 7. a Karlo Koprivčević i Dominik Ugarković. Posljednji se priključio učenik 7. b razreda Leo Vračić.

Učenici su bili jako vrijedni i motivirani za rad. Posebno pohvaljujem učenike, koji su radili od prvoga dana, a svojim vrijednim radom, motiviranošću i entuzijazmom zainteresirali su ostale učenike, koji su se naknadno priključili. Već su neki učenici najavili da će se priključiti odmah na početku sljedeće školske godine. Pozitivan trend rasta članova školske zadruge dokaz je kvalitetnog rada i odlične radne atmosfere.

Vrijedi spomenuti da je u četvrtak 17. lipnja održana Godišnja skupština učeničke zadruge „Starčević“ 2020./21. Skupštinu je vodio Luka Piletić, voditelj školske zadruge, a prisustvovali su ravnatelj Tihomir Batalo, pedagoginja Marija Dautović te, već spomenuti, članovi školske zadruge.

Podneseno je izvješće o radu, financijsko stanje te plan rada za sljedeću školsku godinu. Osim toga, istaknut je prijem UZ „Starčević“ u redovno članstvo Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva (HUUZ-a). Tim prijemom potvrđen je kvalitetan rad zadruge, ali i dobivena dodatna obveza i odgovornost jer će biti potrebno opravdati članstvo još boljim i kvalitetnijim radom. Sigurni smo da će nam članstvo pomoći u stjecanju novih znanja i iskustava.

Voditelj školske zadruge: Luka Piletić, mag. educ. philol. croat.