PROSLAVILI SMO DAN ŠKOLE I 190. OBLJETNICU ŠKOLSTVA U REŠETARIMA

Autor: Daniela Gubić, 21. 6. 2021.

Na ponos žitelja Rešetara, svih sadašnjih i bivših generacija, djelatnika, učitelja i učenika, naša škola gaji tradiciju od 1830. godine rada u kontinuitetu. U petak, 18. lipnja 2021. radost Dana škole i dugog postojanja podijelili smo s učiteljima, učenicima i uvaženim gostima. Kroz presjek 190 godina rada, video uratkom naših učenika predstavili smo neke crtice iz bogate povijesti naše škole.

Ove školske godine je zbog situacije s pandemijom koronavirusa izostala uobičajena akademija, ali je održana svečana sjednica Učiteljskog vijeća na kojoj su osim učitelja i nagrađenih učenika prisustvovali predsjednica Općinskog vijeća gospođa Milka Perković, općinski vijećnik Ivo Sedlaček, zamjenica predsjednice Vijeća roditelja gospođa Biljana Marosavljević, župnik velečasni Josip Bogović, te načelnik Općine Zlatko Aga.

Program obilježavanja započeli smo paljenjem svijeća na grobu nedavno preminulog učitelja Marijana Vukovića. Zapalili smo svijeće na mjesnom groblju za sve pokojne djelatnike i učenike Škole te kod spomenika u parku za sve poginule branitelje Rešetara.

Nakon hrvatske himne i minute šutnje, u uvodnom dijelu nazočnima se obratio ravnatelj Tihomir Batalo. Zaslužnim učiteljima i učenicima uručio je priznanja.

Oznaku eTwinning škole ponosno nose 93 predškolske ustanove, osnovne i srednje škole iz Republike Hrvatske, a mi smo sretni jer se naša škola može pohvaliti ovim prestižnim priznanjem. U našoj školi su se kao eTwinning učiteljice posebno istaknule Blaženka Logožar, Slađana Ninković, Željka Gospočić, Dragana Gorički, Kristina Blažević i Mateja Horvat, a ravnatelj im je uručio priznanja. Spomenute učiteljice su zajedno sa svojim učenicima provele čak 50 eTwinning projekata.

Nagrađeni su učenici koji su postigli izvrsne rezultate na školskom natjecanju, plasirali se na županijsko natjecanje na kojem su ostvarili jedno od prva 3 mjesta ili se plasirali na državno natjecanje:

1. FILIP PAUŠIĆ, 7.A, - 1. mjesto na žup. natj. mladih tehničara u području radiokomunikacije, plasman na državno natjecanje gdje je ostvario 6. mjesto, mentor: JOSIP POPČEVIĆ
  2. DOMINIK JELIĆ, 7.A - 3. mjesto na žup. natj. mladih tehničara u području radiokomunikacije, mentor: JOSIP POPČEVIĆ
  3. TENA VOLF, 6.A – 2. mjesto na žup. natj. iz geografije, mentor: SULEJMAN PISKIĆ
  4. PATRIK OSOVNIKAR, 6.A – 3. mjesto na žup. natj. iz geografije, mentor: SULEJMAN PISKIĆ

Nagrađeni su i učenici koji su svih 8 godina osnovnoškolskog obrazovanja završili s ODLIČNIM uspjehom: BORNA CRLJENKOVIĆ, JOSIP KOVAČEVIĆ, LORENA LUCIĆ I IVANO VIDOVIĆ.

Prema odluci Učiteljskog vijeća, nagrada Ogranka Matice Hrvatske u Novoj Gradišci za izvrsnost pripala je učenicima Loreni Lucić i Filipu Paušiću.

Nagrada Općine Rešetari za izvrsnog učenika 7. razreda, Projekt Challenger, međunarodni ljetni kamp u Brodarici, 27.6. – 4.7.2021. dodijeljena je učeniku Dominiku Jeliću.

Sve prisutne pozdravio je velečasni Josip Bogović kao i načelnik Zlatko Aga koji je iskazao radost tako dugog postojanja školstva u Rešetarima pohvalivši nastojanja svih djelatnika u postizanju izvrsnih rezultata.

Na svečanoj sjednici svi su pogledali video uradak s točkama koje su razredi priredili sa svojim učiteljima ili razrednicima. Video prikazuje putovanje kroz vrijeme od 190 godina školstva u Rešetarima. Možete ga pogledati na web stranici naše škole.

Novinarska skupina škole