Ravnatelj škole sudjelovao na okruglom stolu „Jačanje mreže partnerstva u prevenciji novijih oblika ovisnosti“.

Autor: Marijan Vuković, 15. 12. 2010.

U organizaciji Koordinacijskog tijela za suzbijanje zlouporabe droga na području Grada Nova Gradiška u ponedjeljak, 13. prosinca 2010.g. s početkom u 12.00 sati u maloj Gradskoj vijećnici održan je Okrugli stol „Jačanje mreže partnerstva u prevenciji novijih oblika ovisnosti“.

Skup je uvodno pozdravio dr. Igor Ferenčina – predsjednik Županijskog povjerenstva za praćenje provođenja Nacionalne strategije suzbijanja zlouporabe droga, a okrugli stol je vodila mr. Ljiljana Lukačević – predsjednica novogradiškog Koordinacijskog tijela za suzbijanje zlouporabe droga. U radu okruglog stola sudjelovali su: zamjenica župana Brodsko-posavske županije gđa. Ružica Vidaković, zamjenica gradonačelnika Grada Nova Gradiška dr. Ljepša Rakas-Vujčić te članovi Županijskog povjerenstva i novogradiškog Koordinacijskog tijela iz sustava školstva, zdravstva, socijalne skrbi, policije te upravnih odjela za društvene djelatnosti Grada Slavonskog Broda i Nove Gradiške.

Na okruglom stolu prikazani su aktualni pokazatelji pojavnosti svih vrsta ovisnosti na području naše županije. Ispred Zavoda za javno zdravstvo rezultate istraživanja „Navike i ponašanja mladih Brodsko- posavske županije“ prezentirali su dr. Ante Cvitković – ravnatelj Zavoda i Tamara Brezičević, dipl. socijalna radnica.

Rezultate projekta OŠ Ante Starčevića Rešetari „Mladi sigurno u svijet Interneta“ prezentirao je ravnatelj Tihomir Batalo, dipl. inž. S rezultatima projekta bit će upoznati i svi roditelji na tematskoj tribini za roditelje koja će se održati u četvrtak 16. prosinca 2010. s početkom u 18 sati.

Mr. Ljiljana Lukačević je prezentirala rezultate istraživanja „Stavovi mladih o  igrama na sreću“

Na raspravi je zaključeno da se nameće potreba podizanja razine znanja i svijesti roditelja o njihovoj odgovornosti u formiranju navika i ponašanja djece i ulozi obitelji u prevenciji ovisnosti. Također je istaknuta potreba intenzivnijeg preventivnog i represivnog djelovanja nadležnih sustava kada je u pitanju konzumiranje alkohola među mladima.

Ravnatelj:

Tihomir Batalo, dipl. inž