MALI PROJEKTI UČENIKA TREĆEGA RAZREDA

Autor: Marijan Vuković, 4. 2. 2011.

Učenici trećega razreda zajedno sa svojom učiteljicom Jasnom Terzić osmislili su novi način zabave i interesantnijega učenja u školi.

Tjedan posvećen životinjama

Svaki tjedan započinju nekom novom idejom. Prošli tjedan posvetili su životinjama. U razredu su pripremili kutić s časopisima, enciklopedijama o životinjama, CD-ima, filmovima, priručnicima i sl. Učiteljica ih je plakatom upoznala s navikama i prehranom kornjača.

Tema o životinjama bila im je posebno interesantna jer već treću godinu u razredu živi razredni ljubimac - kornjača Korni. Toga tjedna Korni je dobio i društvo - Dorinu kornjaču Mimi, Gabrijelinu ribicu i Agatinog goluba. Golubu su dali ime Lucky.

Učenici su rado sudjelovali u svim aktivnostima toga tjedna. Učiteljica je najavila tjedan glume koji svi s nestrpljenjem iščekuju.

Solidarnost na djelu

U vrijeme adventa učenici trećega razreda razgovarali su s svojom učiteljicom Jasnom Terzić o darovima koje su dobili za blagdane. Tako je nastala ideja darovanja igračaka onoj djeci koja ih možda neće dobiti za blagdane.

Svaki je učenik donio jednu igračku s kojom se više ne igra. U prikupljanje su se uključili i učenici drugih razreda. Sakupili su dosta različitih igračaka (plišanih, društvenih igara, kockica) te nešto odjeće, kapa, šalova i rukavica. Igračke su učenici zajedno s učiteljicom odnijeli u igraonicu koja djeluje u sklopu Općine Rešetari, a odjeću u Crvenom križ u Novu Gradišku.

Svi su tako postali mali dobročinitelji jer su se dobrovoljno odrekli stvari u korist drugih. Neka ova priča bude svijetli primjer i ostalim učenicima.

Jasna Terzić, učiteljica razredne nastave