PROSLAVA PRAZNIKA LJUBAVI

Autor: Marijan Vuković, 20. 2. 2011.

Ljubav je strpljiva, ljubav je nježna!

Ovim stihom nepoznatoga autora započela je sedamnaesta po redu svečana priredba povodom Valentinova u OŠ Ante Starčevića Rešetari.

Ovogodišnji nositelji proslave bili su učenici sedmih razreda, njihove razrednice Manda Jukić i Dubravka Salopek te roditelji učenika. U prostoru škole bila je organizirana prodaja kolača. Sav prihod od prodaje namijenjen je za odlazak učenika na višednevnu ekskurziju.

Priredba je započela Supertalent showom, kojega smo organizirali po prvi puta, a sudjelovali su talentirani i vješti učenici naše škole. Natjecateljice pod nazivom Cool girls i Rock cure predstavile su se plesom, učenice Jasmina Hodžić i Ines Komarčićpjesmom, skupina naziva Blues times izvela je instrumentalnu skladbu, a učenica Klara Budić nam je pokazala svoje vještine loptom. U izboru pobjednika Supertalent showa sudjelovala je mnogobrojna publika i gosti. Glasovanje se vršilo pomoću ulaznice na koju je trebalo napisati redni broj izvođača. Nakon prebrojavanja glasova, uslijedilo je proglašenje najuspješnijih. Učenica Klara Budić dobila je 112 glasova i postala pobjednica Supertalent showa 2011. godine. Odmah iza nje bila je učenica Ines Komarčić te Rock cure. Vrijedne nagrade  za prva tri mjesta osigurao je sponzor.

U zabavnom dijelu priredbe predstavile su se mažoretkinje, folklorna skupina, mali i veliki pjevački zbor, tamburaši te ritmika. Svake godine biramo predstavnike razreda koji nose titulu Valentine i Valentina naše škole. Ovoga puta titula je pripala: Emi Stipić i Tomislavu Bziku, Petri Jurišić i Robertu Blažekoviću, Dori Tomašević i Davidu Šimunoviću, Mariji Jurišić i Ivanu Palijanu, Luciji Kolić i Luki Ašenbrener te Mariji Kipšić i Leonu Kičiću. Voditeljice programa, Vinka Logožar i Gabrijela Marčević, uručile su im prigodne darove.

Na kraju priredbe svima prisutnima obratio se ravnatelj škole Tihomir Batalo i pohvalio sve sudionike programa te uručio nagrade najuspješnijim kandidatima Supertalent showa.

Dok su učenici naše škole uživali u valentinovskom plesu, učenici sedmih razreda, učitelji i njihovi roditelji okupili su se na svečanom domjenku u prostoru škole.

Proslavu Valentinova završili smo stihom: Ljubav nikada ne prestaje. Sretno Valentinovo!

Ana Betlach, 6.a