DJEČJI TJEDAN U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Daniela Gubić, 10. 10. 2023.

Obilježavanje Dječjeg tjedna u našoj školi započelo je u ponedjeljak 2. listopada 2023.

Moto Dječjeg tjedna je predivna izreka “Ljubav djeci prije svega“. Naši učitelji su pod vodstvom pedagoginje Marije Dautović i knjižničarke Daniele Gubić osmislili niz aktivnosti za učenike razredne i predmetne nastave.

Našim najmlađim učenicima svaki je dan Dječjeg tjedna bio ispunjen zanimljivim sadržajima. Mnoštvo aktivnosti za njih je osmislila učiteljica Kristina Blažević.

Plesna skupina je u školskom dvorištu otvorila Dječji tjedan tako što je izvela svoju koreografiju "Sreća", a možete pogledati video njihove izvedbe. Učenici su se toga dana okupili u krugove i pjevali poznate dječje pjesme "Kad si sretan" i "Himna zadrugara". Također su sa svojim učiteljicama razgovarali o dječjim pravima. Shvatili su i kako djeca imaju pravo i na lijepo ispričanu priču te su stoga poslušali priču "Anđele moj" koju je za njih pročitala Kristina Blažević. Vjeroučiteljica Vesna Hodak pozvala je učenike na molitvu svom anđelu čuvaru da ih prati na svim životnim putevima.

Tijekom cijeloga tjedna je nastava likovne kulture bila posvećena Dječjem tjednu i jeseni. Učenici su izrađivali gljive, ježeve i plodove jeseni kako bi školski prostor učinili što ljepšim za djecu i odrasle. Osim pjesme, plesa, čitanja i ukrašavanja, bilo je tu i mnoštvo igre. Učenici su kredama u boji sami nacrtali gusjenicu po kojoj su igrali igru "Tko će prije". Kretali su se po gusjenici bacajući kockicu, a oni koji su imali najviše sreće, stigli su do cilja.

Zadnji dan Dječjeg tjedna učenici su imali "zanimljivo" fotografiranje gdje su izvodili razne poze što im je bilo jako zabavno.

Učenici predmetne nastave tijekom tjedna pričali su i čitali priče, puštali glazbu na školskom razglasu za sve učenike, pjevali i igrali razne igre.

O pravima djece intenzivno se razgovaralo na satovima razrednika, a cilj je bio usmjeriti pozornost javnosti na ostvarivanje prava i potreba djece.

Svojim posjetom učenike su razveselili mališani iz Dječjeg vrtića Čarobni svijet. Darovali su ih balonima ukrašenim crtežima koje su sami nacrtali. Djeca iz vrtića su kroz zanimljiv razgovor saznali što učenici rade u školskim klupama, a svi su zajedno zapjevali i poznate dječje pjesme.

Učitelj likovne kulture Mišo Gusić napisao je poruku krasopisom za svu djecu te uredio pano povodom Dječjeg tjedna. Učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Matija Marjanović  priredio je zanimljive igre kretanja za učenike od 5. do 8. razreda u kojima su učenici mogli testirati i vježbati svoje motoričke sposobnosti na zabavan način. Bilo je tu razgibavanja, skakanja, smijeha i šale koji nikoga nisu ostavili ravnodušnim.

Iako je svaki naš školski dan posvećen djeci, ovo je bio Dječji tjedan za pamćenje. Na fotografijama pogledajte kako smo se zabavili, a uz igru, pjesmu i smijeh pozdravljaju vas djeca i učitelji iz OŠ Ante Starčevića Rešetari!

Novinarska skupina škole