ZAHVALILI SMO ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Marijan Vuković, 21. 10. 2011.

Dolaskom jeseni u našoj školi smo 20. listopada 2011. godine obilježili Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Za sve aktivnosti tijekom svečanosti se pobrinula vjeroučiteljica Vesna Vlaović, a pomogle su joj vrijedne majke učenika koje su plodovima zemlje i ukusnim slasticama uredile stol.

Na samom početku priredbe učenicima, učiteljima i roditeljima se obratio ravnatelj škole Tihomir Batalo. U programu je sudjelovao školski zbor koji je otpjevao pjesme Mali pekari i Molitva. Niži razredi, pod vodstvom učiteljice Mateje Horvat, priredili su nam igrokaze Bazlamača i Ostvareni san. Učiteljica hrvatskoga jezika Ivana Prakaturović je čitala Riječ Gospodnju. Uslijedilo je prinošenje darova (kruh, voda, voće, jabuke, povrće) koje je blagoslovio velečasni Luka Slobođanac.

Na kraju svečanosti su učenici i učitelji blagovali kruh, sol i slastice. Zasladili su se slatkim jabukama te tako obilježili Dan jabuka. Obilježavanje toga dana je započelo 1990. godine u Londonu kako bi se promicale zdravstvene kvalitete jabuke. Jedna jabuka svaki dan, tjera doktora iz kuće van.

Klara Pavlović i Monika Solić, 7.a