INTEGRIRANI DAN UZ OBILJEŽAVANJE BOŽIĆA

Autor: Marijan Vuković, 28. 12. 2011.

Svud lampica šareni sjaj, zvuk zvona u tihoj noći, najavljuju i tebi, znaj - Isus će noćas doći. Donijet´ će vjeru i nadu u neko bolje sutra. Proć´ će po selu i gradu, sretnija doći će jutra. Božićne pjesme zvuk ori se na sav glas. Pjeva blagoslovljen puk: o dođi i spasi nas. Kraj bora dječica skaču i čekaju darove svoje. Dok čuva ih Isus mali, ničeg se oni ne boje. Božić je najljepši dan, svud sreća i veselje. Otvorimo svi svoja srca, ostvarimo svoje želje!

(Sara Stokić i Paula Ana Šamal, 5. a)

Božić je rođendan Isusa Krista. U vrijeme se Došašća pripremamo za taj veličanstveni  dan i  malo po malo ispunjavamo svoja srca i domove Kristom i njegovom vječnom ljubavlju. Učenici i djelatnici škole Ante Starčevića mnogobrojnim su aktivnostima udahnuli duh Božića.

U sklopu su integriranoga dana 23. 12. 2011. vrijedno pripremili radionice, uštimavali glazbala i uvježbavali glasove te predstavili svojih ruku i umova djelo na božićnoj priredbi u školskoj dvorani.

Pod vodstvom je nastavnice Danijele Šmuljić u našoj školi božićno slavlje započelo pjesmom velikoga zbora.

U skupini koju su vodile nastavnice Sanela Gusić i Dragana Gorički saznali smo što se krije u Kutiji želja. Učenici od 5. do 8. razreda izrazili su svoje želje na hrvatskom, njemačkom i engleskom jeziku.

Veselimo se Božiću pjevali su učenici prvoga razreda pod vodstvom učiteljica  Blaženke Logožar i  Kristine Palijan.

Bijeli Božić naziv je igrokaza koji su za nas pripremili učenici  drugih razreda, a pod vodstvom učiteljica Elizabete Arić i Ivane Kulušić.

Prilogom za razglas naziva Božić i božićni običaji predstavila se skupina učenika čije su voditeljice nastavnice Ivana Prakaturović i Daniela Gubić.

Božićne pjesmice priredili su učenici zajedno sa svojim učiteljicama Jasnom Terzić i Željkom Gospočić.

Kako se slavio Božić kroz prošlost saznali smo od skupine koju su vodili nastavnici Anica Marković, Vesna Vlaović i Mišo Gusić.

Igrokaz Badnjak u obitelji pripremili su nam učenici trećega razreda i njihove učiteljice Marija Mlađen i Ivana Madžarević.

Blagdane na multimediji obradili su učenici pod vodstvom nastavnika Marijana Vukovića, Vesne Marković i Gorana Markovića.

Zvucima tamburice završila je naša božićna priredba. S tamburašima su radili nastavnici Darko Horvat i Igor Tomek.

Blagoslovljen Božić i uspješnu novu 2012. godinu žele vam učenici i djelatnici OŠ Ante Starčevića!

Dragana Gorički