ŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA

Autor: Marijan Vuković, 27. 2. 2012.

Naša je škola 24. veljače 2012. godine petnaesti put bila domaćin Županijskoga natjecanja mladih tehničara.

Na natjecanju je sudjelovalo 122 učenika. Natjecatelji su bili podijeljeni u 12 područja, odnosno u dvije kategorije: H kategoriju (promet, graditeljstvo, obrada materijala, strojarske konstrukcije, elektrotehnika, elektronika i robotika) i P kategoriju (fotoamateri, radioamateri, raketni modelari, zrakoplovni modelari i smotra radova).

Uspješnoj organizaciji natjecanja, osim škole domaćina, veliki doprinos dali su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Agencija za odgoj i obrazovanje, Hrvatska zajednica tehničke kulture te Hrvatski savez pedagoga tehničke kulture.

Nakon prigodnoga programa dobrodošlice, kojeg su priredili učenici i učitelji škole, ravnatelj se škole i predsjednik provedbenoga povjerenstva Tihomir Batalo obratio prisutnima s riječima dobrodošlice i podrške u bavljenju brojnim tehničkim aktivnostima. Ispred je Hrvatske zajednice tehničke kulture Slavonski Brod natjecanje otvorio gospodin Mladen Damjanović.

Natjecanje se sastojalo od pisane provjere znanja, izrade tehničke tvorevine te njene obrane i predstavljanja.

Prvoplasirani su učenici po područjima H-kategorije:

• PROMET:

Karla Sabo (OŠ „Dragutin Tadijanović“ Slavonski Brod)

• GRADITELJSTVO

Antun Valić (OŠ „Hugo Badalić“ Slavonski Brod)

• STROJARSKE KONSTRUKCIJE

Ivica Arbanas (OŠ „Hugo Badalić“ Slavonski Brod)

• OBRADA MATERIJALA

Filip Mihić (OŠ Ivana Gorana Kovačića Staro Petrovo Selo)

• ELEKTRONIKA

Ivica Benić (OŠ Ante Starčevića Rešetari)

• ELEKTROTEHNIKA

Dario Mihelčić (OŠ „Ivan Meštrović“ Vrpolje)

• ROBOTIKA

Emanuel Brađašević (OŠ „Antun Mihanović“ Batrina)

Prvoplasirani su učenici po područjima P-kategorije:

• FOTOAMATERI

Nikolina Marunović (OŠ „Ivan Meštrović“ Vrpolje)

• RADIOAMATERI

Marija Lučić (OŠ Sikirevci Sikirevci)

• RAKETNI MODELARI

Mislav Petek (OŠ Ivana Gorana Kovačića Staro Petrovo Selo)

• ZRAKOPLOVNI MODELARI

Filip Ančić (OŠ „Ivan Meštrović“ Vrpolje)

• SMOTRA RADOVA

Josip Galović (OŠ Sikirevci Sikirevci)

Prvoplasiranim je učenicima nagrade i diplome uručio ravnatelj škole Tihomir Batalo te predsjednik HZTK Nova Gradiška Slavko Podgornjak. Školska knjiga Zagreb osigurala je nagrade najboljim mladim tehničarima.

Pobjednici prema područjima pozvani su na državno natjecanje i smotru radova u Primošten, od 27. do 29. ožujka 2012. Među njima je i naš učenik Ivica Benić te njegov mentor Marijan Vuković. Sudjelovanje na državnom natjecanju predstavlja mu veliki poticaj za daljnji rad.

Naša se škola još jedanput pokazala kao dobar domaćin jednoga od najbrojnijih natjecanja u županiji. Zahvaljujemo svim učenicima na sudjelovanju, a najviše njihovim učiteljima mentorima koji potiču njihove interese za područja tehničke kulture.

Paula Ana Šamal i Ana Oštrić, 5. a