Osnovna škola Ante Starčevića Rešetari

NATJECANJA U ŠKOLSKOJ GODINI 2011./2012.

Autor: Marijan Vuković, 20. 4. 2012.

I ove su godine učenici naše škole postigli zapažene rezultate na školskim, županijskim i državnim natjecanjima. Pokazali su svoje brojne talente i sposobnosti, volju za učenjem, no prije svega veliku upornost što je polučilo i dobrim rezultatima.

22. veljače 2012. godine održana je županijska smotra LiDraNo. Sudjelovali smo u tri kategorije:

1) Školski list: Trag – učenica urednica Lucija Bušić (8. a) sa svojom mentoricom Danielom Gubić.

2) Dramsko – scenski izraz: pojedinačni nastup – učenici Matej Španić (8. b) i Ivana Paušić (5. a) sa svojom mentoricom Ivanom Prakaturović.

3) Literarni izraz: učenici Martina Dautović (8. b) i Luka Cindrić (6.b) sa svojim mentorom Darkom Horvatom.

2. veljače 2012. održano je školsko natjecanje iz hrvatskoga jezika. Natjecali su se učenici sedmih razreda (Ana Betlach, Marija Stokić, Anja Jug, Klara Pavlović i Monika Solić iz 7. a te Barbara Kovačević iz 7. b razreda sa mentoricom Ivanom Prakaturović) i učenici osmih razreda (Martina Dautović, Lucija Dautović iz 8. b  i Ines Komarčić iz 8. a sa mentorom Darkom Horvatom). Najviše je bodova osvojila učenica Ana Betlach (53/80), ali to nažalost nije bilo dovoljno za plasman na županijsko natjecanje.

Dana 3. veljače 2012. godine održano je školsko natjecanje iz njemačkoga jezika. Sudjelovali su učenici osmih razreda: Nives Peić, Matej Španić, Martina Dautović, Lucija Dautović, Iva Kotorac i Ivan Volf. Najviše je bodova osvojila Nives Peić (46/70) te je pozvana na županijsko natjecanje 1. ožujka 2012. u Tehničkoj školi u Slavonskom Brodu. Tamo je zauzela 15. mjesto sa 62.5 boda. Sve pohvale učenici Nives Peić i mentorici Dragani Gorički.

U našoj je školi 8. veljače 2012. godine održano školsko natjecanje iz geografije. Mentori su Anica Marković i Slobodan Radivojević, a na natjecanju su sudjelovali učenici petih, šestih i osmih razreda. U 5. a je razredu najbolji rezultat imala Ana Oštrić (49/70). U 6. a razredu prvo mjesto dijele Ariana Marincel i Deja Špičak (53/70), a u 8. b je razredu najbolji rezultat postigla Iva Kotorac (40/70).

Školsko se natjecanje iz matematike održalo u našoj školi 14. veljače 2012. Natjecanje se u četvrtome razredu odvijalo pod mentorstvom učiteljice Jasne Terzić, a najbolji je rezultat postigla učenica Lucija Kolić s osvojenih 15 bodova. Drugo mjesto pripalo je učeniku Petru Agi, treće Juri Špoljariću, a četvrto učenici Paoli Oliver.

Od učenika je sedmih razreda najbolji rezultat postigla Ana Betlach. Na drugom je mjestu učenica Jelena Jurišić, na trećem Marija Stokić, a na četvrtom se mjestu nalazi Anja Jug.

U osmome se razredu na prvom mjestu nalazi učenik Ivica Benić s osvojenih 14 bodova. Ines Komarčić i Gabrijela Rossi dijele drugo mjesto, Ivan Volf je na trećem, a učenica Iva Kotorac na četvrtom mjestu.

U našoj se školi održalo županijsko natjecanje mladih tehničara dana 24. veljače 2012. godine. Sudjelovali su učenici Leo Terzić (promet), Luka Cindrić (graditeljstvo), Dario Batalo (obrada materijala), Matej Majetić (strojarske konstrukcije), Vinko Aga (elektrotehnika) i Ivica Benić (elektronika). Učenik Dario Batalo osvojio je četvrto mjesto u kategoriji obrada materijala, a Matej Majetić četvrto mjesto u kategoriji strojarske konstrukcije. Učenik je osmoga razreda Vinko Aga osvojio šesto mjesto u kategoriji elektrotehnika. Učenik se Ivica Benić osvojivši prvo mjesto u kategoriji elektronika plasirao na državno natjecanje koje je održano u Primoštenu od 27. do 29. ožujka 2012. godine. Kroz natjecanja ga je vodio mentor Marijan Vuković.

Županijsko je natjecanje iz likovne kulture održano u Slavonskom Brodu 23. ožujka 2012. godine. Sudjelovalo je 24 osnovne škole s 398 prijavljenih radova, od čega je 18 radova učenika naše škole. Likovni je uradak naše učenice šestoga razreda Nikoline Gospočić izabran među 35 najuspješnijih i proslijeđen na državnu razinu. Učenike je kroz natjecanje vodio nastavnik i mentor Mišo Gusić.

14. je Natjecanje mladih Crvenoga križa Nova Gradiška održano 24. ožujka 2012. godine u novogradiškom Društvenom domu. Sudjelovalo je sedam od prijavljenih jedanaest ekipa. Šest je učenika naše škole sudjelovalo u natjecanju za koje su ih marljivo pripremali nastavnici Igor Tomek i Anica Marković. Ekipa je osvojila četvrto mjesto, no ne i plasman na međužupanijsko natjecanje. Ipak, glavni smo cilj natjecanja ispunili, a to je usmjeravanje mladih na pozitivno mišljenje i humanitarni rad iznad svega.

Učenici su naše škole sudjelovali pod mentorstvom nastavnika Branka Horvata u brojnim sportskim natjecanjima u kojima su postigli zapažene rezultate.

U malome su nogometu održanom u Novoj Kapeli (prednatjecanje) 13. ožujka 2012. godine dječaci osvojili drugo mjesto, kao i u natjecanju u košarci održanom 15. veljače 2012. u našoj školi.

U Cerniku su 9. veljače 2012. učenici naše škole  sudjelovali na stolno - teniskom  natjecanju i osvojili prvo mjesto.

Na županijskom su natjecanju u stolnom tenisu pak bili treći.

30. ožujka 2012. godine u Slavonskom se Brodu održao kros u kojemu su djevojčice ekipno osvojile prvo, a dječaci četvrto mjesto. Djevojčice Lucija Dautović, Sara Piljuzan, Ines Komarčić i Ivana Iveković ekipno su se plasirale na regionalno natjecanje u Osijeku 13. travnja 2012. godine gdje su osvojile drugo mjesto u regiji Istok. U školu su donijele predivan pehar i lijepa iskustva sa natjecanja.

Učenici naše škole također su sudjelovali na županijskom natjecanju u atletici održanom u Slavonskom Brodu gdje su djevojčice ekipno osvojile treće, a dječaci četvrto mjesto.

U pojedinačnom je natjecanju u skoku u dalj prvo mjesto osvojila učenica osmoga razreda Martina Dautović.

Naša je OŠ Ante Starčevića bila uspješna u mnogim natjecanjima. Velika pohvala svim učenicima i njihovim mentorima! Oni nam svojim brojnim uspjesima daju primjer, ali i nadu za postizanjem još boljih rezultata u budućnosti.