BILI SMO SUDIONICI LITERARNOGA NATJEČAJA BASNA IZ BRODSKOGA POSAVLJA

Autor: Marijan Vuković, 24. 4. 2012.

U povodu je manifestacije U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić Gradska knjižnica Slavonski Brod raspisala literarni natječaj Basna iz Brodskoga Posavlja za osnovne i srednje škole Brodsko-posavske županije. Učenica Monika Solić osvojila je drugo mjesto svojom maštovitom basnom Čaplja, kuna i žaba.

Na natječaj se u kategoriji nižih i viših razreda osnovne škole prijavilo devet učenika naše škole pod mentorstvom školske knjižničarke Daniele Gubić, učiteljice Jasne Terzić i nastavnice hrvatskoga jezika Ivane Prakaturović.

Učenici su trebali napisati basnu čiji je lik jedna od triju ponuđenih životinja: čaplja, kuna ili žaba i kombinirati ih s još nekim životinjama.

Učenica je sedmoga razreda Monika Solić pod mentorstvom nastavnice Ivane Prakaturović sa svojom basnom Čaplja, kuna i žaba osvojila zapaženo drugo mjesto. Za sve je sudionike natječaja i njihove mentore organizirana dodjela nagrada 17. travnja 2012. u Velikoj dvorani Gradske knjižnice Slavonski Brod. Tamo je nagrađenih troje učenika u svakoj kategoriji, a među njima i naša Monika, interpretativno pročitalo svoj uradak. Uručene su diplome i pohvalnice učenicima, a zahvalnice mentorima.

Sudionici natječaja uživali su u bogatom programu koji im je pripremila Gradska knjižnica Slavonski Brod. Prisutnima se obratio ravnatelj knjižnice Ivan Stipić i zahvalio mentorima što potiču zanimanje djece i mladih za basnu učeći ih korisnim životnim lekcijama, a potom su svi uživali u predstavi Kako je Potjeh tražio istinu.

Monika Solić, 7. a