IZLET U SVIJET BAJKI

Autor: Marijan Vuković, 23. 4. 2012.

20. su travnja 2012. učenici prvih i drugih razreda s  učiteljicama Elizabetom Arić, Ivanom Kulušić i Kristinom Palijan otišli na uzbudljiv izlet u Slavonski Brod.

Nakon kratke vožnje autobusom, koja je za neke učenike bila prva u životu, stigli smo do Tvrđe – našega prvoga odredišta.Na ulazu nas je dočekao vojnik koji nam je kratko ispričao priču o svojim davnim vremenima. Uručio nam je propusnicu za ulazak.

Krenuli smo prema velikim zidinama gdje nam je na konju prišao Barun Trenk. Pregledavši nam propusnice, pustio nas je u razgledavanje.Zatim smo stigli u kovačnicu gdje nam je kovač pokazao tajne svoga zanata.

Nakon toga zaustavio nas je vojnik i zamolio za pomoć oko obrane od Turaka. Kraljica Marija Terezija zahvalila nam je na pomoći te smo joj se duboko naklonili i zajedno kratko zaplesali.

Posjetili smo i zatvor u kojemu su mučeni zatvorenici, kao i ljekarnika koji je u ratu pomagao ranjenicima.Nakon posjeta Tvrđi prošetali smo uz Savu, a ubrzo i krenuli u kazalište. Ondje smo gledali zanimljivu predstavu Žabe traže kralja. Iz kazališta smo otišli puni novih doživljaja.

Naše je iduće odredište bio centar grada. Tamo smo pogledali izložbu učeničkih radova na temu predstave Žabe traže kralja. Nakon ručka otišli smo ponovno u šetnju uz Savu gdje smo susreli Potjeha i pogledali veliku 3d sliku. Obišli smo crkvu i samostan. Posjetili smo sobu Dragutina Tadijanovića te pročitali jednu njegovu pjesmu. Nakon mnogih smo zanimljivih sadržaja posjetili zoološki vrt. S oduševljenjem smo promatrali različite ptice, konje, tigra, dikobraza, ljamu, zmije, krokodile, zečeve i mnoge druge prekrasne životinje.

Za kraj smo zapjevali s Kokolom - papagajem koji nam je izgovorio svoje ime i veselo zaplesao.

Svi smo se lijepo proveli!

Učenici prvih i drugih razreda sa svojim učiteljicama