DM GREEN CITY AKCIJA ZELENI KORAK

Autor: Marijan Vuković, 25. 4. 2012.

Druga je akcija sakupljanja staroga papira organizirana dana 24. travnja 2012. godine. Voditelj ove aktivnosti bio je nastavnik Igor Tomek.

I ove se godine naša škola uključila u Međunarodni projekt Zeleni korak s ciljem obilježavanja UN-ove Međunarodne godine energetske učinkovitosti, osvješćivanja javnosti po pitanju očuvanja okoliša i upoznavanja s problemima vezanima uz energetsku učinkovitost.

Partneri su ove vrijedne akcije Ministarstvo zaštite okoliša i prirode, Ministarstvo obrazovanja, znanosti i sporta, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Hrvatska gospodarska komora, dm i PBZ Card. Predstavnici će pet najuspješnijih škola biti pozvani na dodjelu dm green city nagrada.

U ovoj su akciji sakupljanja staroga papira sudjelovali učenici nižih i viših razreda zajedno sa svojim roditeljima i učiteljima. Među nižima su razredima najviše staroga papira sakupili učenici 4.a razreda sa svojom učiteljicom Jasnom Terzić ( 320 kg ). Među višima su razredima najuspješniji bili učenici 7.a razreda sa svojim razrednikom Goranom Markovićem ( 491 kg ).

Ukupno je Zelenim korakom sakupljeno 2 525 kg staroga papira, a otkup je izvršio Unijapapir d.d.

Ponosni smo jer smo uključivanjem u ovu akciju ponovno doprinijeli očuvanju i zaštiti okoliša.

Borna Stipić, 7.a i Zvonimir Stipić, 6.b