SVEČANA PROSLAVA DANA ŠKOLE

Autor: Marijan Vuković, 11. 6. 2012.

Najsvečaniji smo dan u našoj školi ove godine proslavili 8. lipnja 2012. godine.

U školskoj športskoj dvorani okupili su se učenici, učitelji, roditelji i umirovljeni djelatnici škole. Među gostima bili su i zamjenici župana brodsko-posavskoga Ružica Vidaković i Davor Vlaović, predsjednica Općinskoga vijeća Milka Perković i vlč. Luka Slobođanac.

Prije početka priredbe položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod spomenika poginulim braniteljima u Domovinskom ratu.

Središnji događaj obilježavanja dana OŠ Ante Starčevića bila je glazbeno-scenska priredba pod nazivom Bajka o princezi Kristinki koju su osmislili učitelji Elizabeta Arić i Darko Horvat u suradnji s voditeljima ostalih izvannastavnih aktivnosti.

Na početku priredbe uvodnom se riječju gostima obratila učenica 6. a razreda Vinka Logožar koja ih je vodila kroz program. Sudionici su priredbe imali zadaću kroz igru naučiti princezu Kristinku govoriti strani jezik, računati, pjevati i plesati. Za to su se pobrinule školske mažoretkinje, mali folkloraši, veliki i mali zbor, tamburaši te ritmička skupina sa svojim voditeljima.

Važno je istaknuti i to da su u našoj školi tradicionalno održana i sportska natjecanja za dječake i djevojčice u razrednoj i predmetnoj nastavi. Učenici su pokazali svoje sposobnosti i natjecateljski duh u košarci, nogometu, odbojci, graničaru te štafetnim igrama. Tom prigodom predstavljen je i novi broj školskoga lista Trag, koji je rezultat marljivoga istraživačkoga rada i budnoga oka naših školskih novinara pod vodstvom učiteljice Dragane Gorički i knjižničarke Daniele Gubić.

Na kraju je priredbe ravnatelj Tihomir Batalo pozdravio goste, čestitao na uspjehu učenicima i učiteljima te podsjetio prisutne na najznačajnija događanja u protekloj školskoj godini. Izrazio je zadovoljstvo jer su učenici ostvarili primjeren angažman, uspjeh u školi i na natjecanjima, a učitelji se kontinuirano stručno usavršavali. Čestitao je i učiteljicama Blaženki Logožar, Jasni Terzić i pedagoginji Mariji Dautović na promociji u zvanje mentora, kao i Vesni Vlaović u zvanje savjetnika.

Za ostvarene je uspjehe ravnatelj pohvalio kolektiv škole zajedno s učenicima te istaknuo kako dobri rezultati ne bi bili mogući bez sinergije, za što je Škola dobila brojne pohvale.

Obilježavanje Dana škole bila je i prigoda da se tradicionalno nagrade najbolji učenici. Nagrađeni su najosmaši, učenici koji su svih osam godina postigli odličan uspjeh, a to su: Nikolina Kufner, Ines Komarčić, Gabrijela Rossi, Mateja Vlaović, Martina Dautović, Lucija Dautović, Matej Španić, Iva Kotorac, Ivana Iveković i Ivan Volf. Nagrađeni su i učenici - pobjednici županijskih natjecanja: Ivica Benić (mladi tehničari), Ivana Iveković (kros), Nikolina Gospočić (likovni rad), Sara Piljuzan (kros), Lucija Dautović (kros) i Ines Komarčić (kros), za predstavljanje škole na regionalnom i državnom natjecanju. Priznanja su im uručili ravnatelj škole te zamjenici župana Ružica Vidaković i Davor Vlaović. Čestitajući nagrađenim učenicima, kao i cijelom kolektivu naš Dan škole, zamjenica župana potvrdila je i vijest da će se sljedeće godine u Rešetarima graditi nova škola.

Proslava je Dana škole nastavljena u svečanom tonu druženjem gostiju i djelatnika škole.

Dragana Gorički,  prof.