NAŠ ŠKOLSKI LIST TRAG

Autor: Marijan Vuković, 7. 6. 2012.

Verba volant, scripta manet - Riječi lete, pisana riječ ostaje, kako kaže stara latinska poslovica. Svaka bi škola trebala polagati pažnju na kvalitetnu izradu školskoga lista – najboljega dokaza suradnje i marljivosti ravnatelja škole, učitelja i stručnih suradnika.

Djelatnici naše škole vrlo su ponosni na objavu ovogodišnjega 28. broja školskoga lista Trag,  koji se do prošle godine zvao Đačke vragolije. On tradicionalno svjedoči o svim aktivnostima i školskim projektima koje provodimo te na taj način doprinosi dobroj obaviještenosti i komunikaciji djelatnika škole, učenika, roditelja i šire javnosti.

Na početku samoga lista nalazi se riječ urednice Klare Pavlović koja se ukratko osvrnula na događanja u tekućoj školskoj godini.

Novinari su razgovarali s novoimenovanim „starim“ ravnateljem  o radu škole u ovoj školskoj godini i projektu izgradnje nove škole. Intervjuirali su i „pojačanje u nastavničkim redovima“, profesore Draganu Gorički i Mišu Gusića.

U rubrici Školski globus moguće je saznati više o brojnim aktivnostima koje učitelji provode s učenicima i tradicionalnim manifestacijama kojima je škola bila domaćinom. Svakako biste trebali obratiti pažnju i na brojna postignuća naših učenika koji su svoj trud i rad iskazali u različitim natjecanjima.

Naši su najmlađi učenici i njihove učiteljice bili vrlo marljivi tijekom cijele školske godine. Surađivali su s OŠ „Vladimir Nazor“ iz Adžamovaca, posjetili Kopački rit i Slavonski Brod, sudjelovali u brojnim natječajima, organizirali proslave i sajmove te bili domaćinima nekoliko važnih predavanja. Više o tome nalazi se u rubrici Slike iz učionica.

Tjedan dana bez ekrana naziv je školskoga projekta, kao i teme broja školskoga lista Trag. Ondje pročitajte sve o tome kako smo na tjedan dana ugasili TV, mobitele i računala. U tom je vremenskom periodu naša škola u poslijepodnevnim satima bila mjesto ugodnoga druženja tijekom brojnih aktivnosti za učenike i djelatnike.

U Vijestima iz kulturnoga života naše škole mladi su novinari zapisali sve o obilježavanju Mjeseca hrvatske knjige, kao i XIV. susretu pjesnika iz dijaspore kojemu smo tradicionalno bili domaćini.

U rubrici U središtu sportskih zbivanja saznat ćete sve o sportskim uspjesima učenika pod mentorstvom profesora Branka Horvata. Za svaku je pohvalu uspjeh djevojčica naše škole u krosu. Bile su prve u županiji, a druge u regiji Istok. U Zabavnom se kutku nasmijte biserima iz đačkih klupa te odvojite vremena za zabavnu križaljku, točkalicu i rebuse. Ne zaboravite pročitati ni strip koji se nalazi na zadnjoj stranici školskoga lista čiji je autor učenik Pavle Dević.

Nadamo se da će ovaj list u Vama ostaviti svoj trag.

Dragana Gorički, odgovorna urednica

Za pregled digitalnih novina klikni na naslovnu stranicu ispod!