Mali advent u Rešetarima i obilježavanje dana Svetoga Nikole (foto-galerije)

Autor: Josipa Ivanišević, 7. 12. 2012.

I ove godine Općina Rešetari pobrinula se kako bi svojim mještanima omogućila što ljepši doček dana rođenja našega Spasitelja, a posebno onim najmlađima.

Općina Rešetari u suradnji je s Društvom „Naša djeca“ Rešetari obradovala i ove godine sve predškolce i osnovnoškolce.

Darovi povodom blagdana Svetoga Nikole za djecu u dobi od jedne do sedam godina podijeljeni su 2. prosinca 2012. u školsko – sportskoj dvorani OŠ Ante Starčevića Rešetari.

Djeca su također mogla uživati u lutkarskoj predstavi U noći Svetoga Nikole koju su za njih marljivo priredile članice Društva „Naša djeca“ Rešetari, a izveli ju maleni iz Dječjega vrtića Čarobni svijet u Rešetarima zajedno s učenicima naše škole (foto-galerija predstave).

Istoga dana ispred zgrade Općine u organizaciji Društva „Naša djeca“ Rešetari, održana je manifestacija Mali advent u Rešetarima. Prigodni program započet je paljenjem prve adventske svijeće i blagoslovom adventskoga vijenca, a predvodio ga je velečasni Luka Slobođanac. Cijeli događaj popratio je crkveni dječji zbor Župe Krista Kralja Rešetari svojim pjesmama.

Druženje je nastavljeno uz tople napitke, prodaju kolača i adventskih vijenaca.

Ovakva manifestacija organizirana je po prvi put kod nas i nastavit će se kroz sve dane Adventa.

Učenici naše škole od prvoga do osmoga razreda svoje su darove primili na sam blagdan Svetoga Nikole 6. prosinca 2012. u crkvi Krista Kralja u Rešetarima. Darovi su podijeljeni nakon svete mise zornice koju je predvodio velečasni Luka Slobođanac (foto-galerija).

Nazočni su također uživali u prigodnom programu koji su za njih marljivo priredile učiteljica Mateja Horvat, profesorica Ivana Prakaturović i vjeroučiteljica Vesna Vlaović.

Učenica Ivana Paušić recitacijom nas je podsjetila na sva dobra djela omiljenoga dječjega sveca svetoga Nikole. Učenici nižih razreda razveselili su sve šaljivim igrokazom.

Primivši svoje darove učenici su se uputili u školu, a u mislima im je i dalje odzvanjala pjesmica:

Sveti Niko svijetom šeta
traži djecu svoju
jer za svako dobro dijete
ima stvarcu koju.
Tra-la-la-la-la-la-la