Mjesec borbe protiv ovisnosti (foto-galerije)

Autor: Josipa Ivanišević, 14. 1. 2013.

U Mjesecu borbe protiv ovisnosti od 15. studenoga do 15. prosinca 2012. u našoj su školi održane poučne radionice za učenike s temom Pravilno donošenje odluka.

Pojam poroci ponajprije povezujemo s duhanskim proizvodima, alkoholom i psihoaktivnim drogama, no postoje i takozvani suvremeni oblici ovisnosti koji su prikriveni, a jednako opasni (internet, klađenje, kockanje, mobiteli itd.).

Radionice za učenike naše škole provela je pedagoginja Marija Dautović. Skupina Mladi knjižničari pod vodstvom su knjižničarke Josipe Ivanišević kreirali prigodni pano te ga izložili u holu škole.

Učitelji i razrednici kroz svoje su predmete i satove razrednika također potpomogli širenju svijesti o negativnim učincima svih vrsta ovisnosti među učenicima.

Nakon mnogih poučnih i dobro osmišljenih aktivnosti, Mjesec borbe protiv ovisnosti zaključili smo tribinom Kako odoljeti pritisku vršnjaka? za učenike predmetne nastave pod vodstvom ravnatelja škole i pedagoginje. Njome smo željeli podsjetiti djecu da je ovisnost pošast globalnih razmjera protiv koje se možemo boriti dobrom obaviještenošću prije svega.

Foto-galerije:

Marija Dautović, pedagoginja