Valentinovo u Rešetarima (foto-galerija)

Autor: Josipa Ivanišević, 18. 2. 2013.

Kao i svake godine, i ovo je Valentinovo OŠ Ante Starčevića Rešetari obilježila prigodnim programom za djecu, roditelje i sve zaposlenike te tradicionalnim plesom za naše učenike održanim u prostorima školske dvorane.

Program smo započeli u 18:00, a prve su nastupile naše male mažoretkinje pod vodstvom nastavnice Željke Gospočić. Potrudile su se pokazati nam sve što su naučile i razveseliti nas svojim vještinama u radu sa štapom.

Kao i naše mažoretkinje, i učenici plesne skupine, predvođeni nastavnicom Jasnom Terzić, potrudili su se i pripremili nam dva plesa kojima su nas uveli u, za učenike dugo iščekivani, nastavak ove vesele večeri - školski ples.

Na veselje svih prisutnih, učenici nisu jedini koji su zaplesali u programu. Naime, naše su nastavnice nekoliko tjedana vrlo marljivo uvježbavale korake za kaubojski line dance te su, u suradnji s učenicama viših razreda, veselo i energično otplesale svoju točku. Naravno bile su nagrađene velikim pljeskom.

Povodom Valentinova u školi smo održali i dva natječaja: literarni „Pismo dragoj osobi“ i likovni „Moja slika ljubavi“. Sudjelovati su mogli svi učenici, a povjerenstvo koje su činili nastavnici iz hrvatskoga jezika Ivana Prakaturović i Darko Horvat, kao i nastavnik likovne kulture Mišo Gusić te knjižničarka, procijenili su i odabrali najbolje radove. U likovnom je natječaju pobijedio učenik 8.b razreda Gabrijel Brkić, a na literarnom učenice Dora Tomašević iz 4.a razreda i Marija Stokić iz 8.a razreda. Odabrana su djela prigodno prikazana, pročitana i nagrađena u sklopu programa.

Ono što bismo svakako željeli naglasiti još je jedna točka koju smo uključili u program, a koja je povezana s našim školskim projektom. Ove školske godine naša škola provodi projekt Hrvatska pred vratima Europske unije, u sklopu kojega je svaki razred preuzeo zadatak više se upoznati s dodijeljenom mu državom članicom Europske unije. Sukladno tomu, svaki je razred odabrao dva učenika, Valentina i Valentinu. Ti su učenici u svojoj zajedničkoj točki izašli pred gledatelje noseći zastavu države članice koja je dodijeljena njihovom razredu i na službenom jeziku „svoje“ zemlje izrecitirali nekoliko prikladnih riječi. Uglavnom je to bio izraz Volim te, no čuli su se i poneki stihovi te lijepe želje upućene svima prisutnima.

Razred
Učenici
Zemlja članica EU
Tekst
Katarina Brajdić
Mihael jurković
Francuska
Je t'aime!
Barbara Vukšić
Matej Bartolović
Ljuberen je najlepša beseda v vseh jezikih sveta.
Rada te imam!
Ljubav je najljepša riječ na svim jezicima svijeta.
Ivona Majetić
Tomislav Bzik
Grčka
Sagapo!
Marta Rumenović
Robert Vidović
Švedska
Vi älskar dig!
Volimo vas!
Dora Tomašević
Juraj Marosavljević
Italija
Ti amo!
Eleonora Stipić
Danijel Lucić
Španjolska
Te quiero!
Agata Petrović
Gabriel Majanović
Danska
Jeg elsker dig. Du er mit hjerte. Du er min stjerne og min måned.
Volim te. Ti si moje srce. Ti si moja zvijezda i moj mjesec.
Ivana Paušić
Marko Vlaović
Austrija
Ich liebe Dich!
Dorotea Vukšić
Antonio Rajković
Poljska
Jesteś daleko od oczu, ale nie z serca. Jedyne co mi brakuje, wiesz, że jesteś.
Daleko si od očiju, ali od srca nisi. Jedino što mi nedostaje, znaj ti si.
Andreja Tomašević
Branimir Jurković
Slovačka
Milujem te!
Danijela Oršulić
Luka Iveković
Njemačka
Ich liebe Dich!
Barbara Kovačević
Matija Kipšić
Mađarska
Azt álmodom, hogy veled
de amikor láttam a távolban,
Megy a másik irányba, egyébként,
Hol nem fogja észrevenni
Között a sok járókelő.
Mielőtt elrejteni
Az utcasarkokon
Vagy a szűk fákat.
Éjjel azt álmodom, hogy veled ..
Dragutin Tadijanović
Sanjam kako idem pored tebe
ali kad te u daljini ugledam,
Prelazim na drugu stranu, protivnu,
Gdje me nećeš opaziti
Izmeđ prolaznika mnogih.
Pred tobom se sakrivam
Za uglove ulične
Ili za široka stabla.
U noći, sanjam kako idem pored tebe…

Program je zaključio ravnatelj obrativši se posjetiteljima te izrazio zadovoljstvo održanom priredbom kao i suradnjom roditelja i škole. Roditelji učenika sedmih razreda tradicionalno su se dobro organizirali i počastili učitelje prigodnim domjenkom. Večer je nastavljena pjesmom i plesnim koracima koji su odzvanjali školskom dvoranom sve do 21:00. Učenici su se tada, vidno raspoloženi i rasplesani, teškoga srca pozdravili i napustili školski prostor te krenuli svojim domovima. Još jednom smo se uspjeli zajednički lijepo zabaviti i družiti na način koji nas je samo dodatno zbližio.

Josipa Ivanišević, prof. i dipl. knjiž.