Plesna revija 4. KORAK: Smotra plesnoga stvaralaštva učenika osnovnih škola Brodsko-posavske županije

Autor: Josipa Ivanišević, 15. 3. 2013.

Više od dvjesto je učenika iz devet osnovnih škola Brodsko-posavske županije sudjelovalo u plesnoj reviji 4. KORAK održanoj 1. ožujka 2013. u Kazališno-koncertnoj dvorani „Ivana Brlić-Mažuranić“.

Plesna skupina STARS, pod mentorstvom učiteljice RN Jasne Terzić i  REŠTARAČKE MAŽORETKINJE, pod vodstvom učiteljice engleskoga jezika Željke Gospočić, i ove su godine svojim sudjelovanjem pokazale rezultate uloženoga truda i još veću ljubav prema plesu.

Smotra plesnoga stvaralaštva i natjecanje iz aerobika dio je projekta unaprjeđenja plesne kulture u osnovnim školama Brodsko-posavske županije. Nositelj je projekta Inicijativa za promicanje plesne kulture u osnovnim školama Brodsko-posavske županije.

U sklopu projekta šest je škola naše županije: OŠ „ Bogoslav Šulek“ - Slavonski Brod, OŠ  Ante Starčevića – Rešetari, OŠ „Đuro Pilar“ - Slavonski Brod, OŠ  „Ivan Mažuranić“  - Sibinj, OŠ  Okučani - Okučani, OŠ „Dragutin Tadijanović“ - Slavonski Brod i KKD“Ivana Brlić-Mažuranić“ - Slavonski Brod.

Cilj je projekta unaprjeđenje plesne kulture učenika osnovnih škola Brodsko-posavske županije.

Namjena je projekta

-  poticati učenike da svoj kreativni poriv iskažu pokretom uz ili bez glazbe

-  provoditi sustavnu  obuku voditelja plesnih aktivnosti u osnovnim školama

-  održavati smotre plesnoga stvaralaštva i aerobike učenika osnovnih škola Brodsko-posavske županije 4. KORAK

- povezivati škole, roditelje i širu društvenu zajednicu kroz aktivnosti projekta

- sudjelovati u manifestaciji Iz svijeta bajki Ivane Brlić-Mažuranić.

U okviru Smotre održana je revija plesnih izvedbi učenika, te natjecanje učenika u aerobiku i plesnoj tehnici. Najuspješnijima proglašeni su:

SOLO

stariji uzrast:

1. Helena Gavrić (7.r.) OŠ A. M. Reljković, voditeljica - Irena Katinić

2. Barbara Podnar (7.r.) OŠ „B. Šulek“, voditeljica - Jasna Vujić

3. Ana Ramljak (7.r.) OŠ A. M. Reljković, voditeljica - Irena Katinić

mlađi uzrast:

1. Glorija Solić (5.r.) OŠ A. Starčevića, voditeljica - Jasna Terzić

2. Melinda Stanić (3.r.) OŠ „B. Šulek“, voditeljica - Jasna Vujić

3. Marta Šimleša (3.r.) OŠ „B. Šulek“, voditeljica - Jasna Vujić

AEROBIK

skupine  učenika 7. i 8. razreda:

1.   OŠ Okučani - Okučani

2.   OŠ „Vladimir Nazor“ - Adžamovci

3.   OŠ „Bogoslav Šulek“ - Slavonski Brod

Učenici su nagrađeni diplomama i plaketom, koju je za Inicijativu izradio Mišo Gusić, prof. likovne kulture iz OŠ Ante Starčevića - Rešetari.

Nakon natjecateljskoga su dijela dječje plesne skupine predvođene svojim voditeljicama izvele koreografirane plesove na različite teme i uz raznovrsnu glazbu.

Program je otvorio predsjednik organizacijskoga odbora Mato Elkaz, ravnatelj OŠ „Bogoslav Šulek“.

Smotra je obogaćena i izvedbama kreativnoga i suvremenoga plesa s kojim su se predstavili Škola suvremenog plesa Ane Maletić iz Zagreba, Plesni studio Učilišta ZKM, Plesna radionica Ilijane Lončar iz Požege, Baletni studio Gradskog kazališta „Zorin dom" iz Karlovca, OŠ Lj. Gaja iz Osijeka te PK „Megablast" iz Velike Gorice.

U sklopu Inicijative organizaciju su preuzele Jasna Vujić, Ana Mikulčić, Ivana Knežević, Darija Poljak, Jasna Terzić, Andrea Miloš, Irena Katinić, Slavenka Vujčić, Rahela Radecki Ivakić, Sanja Prša, Senka Jelić te Mirela Ivančević.

JasnaTerzić, učiteljica

Plesna skupina STARS