Obavijest svim učenicima, učiteljima i roditeljima

Autor: Josipa Ivanišević, 18. 4. 2013.

U sklopu globalnoga pokreta Let's do it! World cleanup 2013. u Hrvatskoj se provodi kampanja ZELENA ČISTKA - jedan dan za čisti okoliš. Toj smo se hvalevrijednoj akciji i ove godine s radošću odazvali.

Čist okoliš pravo je i obveza svih nas. Jedino živo biće koje stvara otpad je čovjek, a njegovo neodgovorno ponašanje dovest će u pitanje opstanak svih. Uključimo li se svi u kampanju za čisti okoliš, omogućit ćemo bolju budućnost i nama i nadolazećim generacijama.

Akcija ZELENA ČISTKA provest će se u našoj školi u petak 19. travnja u 15,30 sati čišćenjem ulice Vladimira Nazora od križanja s ulicom Bana Jelačića pa sve do križanja s ulicom Antuna Petrovića, čišćenjem i uređenjem okoliša škole, obližnjega parka te školskoga igrališta. Voditelj je ovoga pokreta u našoj školi učitelj Igor Tomek.

Pozivamo sve učenike i djelatnike naše škole da se u petak priključe ovoj akciji!

Molimo učenike da za vrijeme trajanja akcije čišćenja okoliša, ukoliko su u mogućnosti, ponesu grablje ili motičicu.

Za sve će učenike biti osigurano osvježenje.

Akcija se nastavlja u subotu 20. travnja. Općina Rešetari poziva sve volontere da se priključe akciji u kojoj će se čistiti divlji deponij uz državnu cestu prema Požegi. Skup volontera je u 8,30 sati ispred zgrade Općine.

Druženje uz kuhani grah i kobasice biti će u Gostincu od 16 sati.

Priključimo se svi akciji ZELENA ČISTKA te na taj način dajmo svoj doprinos čišćem i boljem okolišu!

Hvala!

Andreja Tomašević, 7. b