Integriranim smo danom proslavili Božić (foto-galerija)

Autor: Josipa Ivanišević, 8. 1. 2013.

Učenici i djelatnici škole Ante Starčevića mnogobrojnim su aktivnostima udahnuli duh Božića. U sklopu su integriranoga dana 21. prosinca 2012. vrijedno pripremili radionice, uštimavali glazbala i uvježbavali glasove te predstavili svojih ruku i umova djelo na božićnoj priredbi u školskoj dvorani.

Pedagoginja i knjižničarka u blagdansko su nas doba uvele osmislivši kreativne panoe. U suradnji su s ostalim učiteljima na papirne božićne ukrase zapisale lijepe, božićne želje našim učenicima i njihovim obiteljima.

Pod vodstvom su nastavnika Igora Tomeka i Željke Gospočić učenici 7.b razreda pokazali svoju kreativnost izradivši slikovnicu na temu Jesus Christmas party. Svoj su rad predstavili, kao i ostali razredi i voditelji, na božićnoj priredbi održanoj u velikoj dvorani.                                     Cijela božićna priredba uz obilježavanje integriranoga dana ne bi bila uspješna bez razglasa. Za njega se, kao i uvijek, pobrinuo naš nastavnik Igor Tomek i još nekoliko učenika zaduženih za ozvučenje.

Božićnu, blještavu kulisu izradio je nastavnik likovne kulture Mišo Gusić.

Učiteljica Blaženka Logožar sa svojim je 2.a održala radionicu pod nazivom Najljepše želje na božićnom drvcu. Učenici su se potrudili i svima zaželjeli sve najbolje. Također su nas ugodno iznenadili svojim adventskim kalendarom izloženim u holu škole.

Učiteljice Elizabeta Arić i Mateja Horvat sa svojim su razredima pripremile šaljivi igrokaz božićne tematike. Učenici su nas na priredbi oduševili svojim talentom i veselim božićnim duhom.

Nastavnici Marijan Vuković i Branko Horvat zajedno su s 5.a razredom izradili multimedijalne čestitke i priredili nam svima ugodno iznenađenje. Na božićnoj su priredbi učenici čestitke uručili nastavnicima.

Pod vodstvom su nastavnice Danijele Šmuljić i nastavnika Gorana Markovića u našoj školi božićno slavlje uveličali i učenici 8. a razreda božićnom pjesmom Sretan Božić svakome, plesom te zvončićima.

Nastavnici Anica Marković, Vesna Vlaović i Mišo Gusić s učenicima su 8. b razreda proveli radionicu u kojoj su učenici ilustrirali božićne pjesme raznim likovnim tehnikama.

Nastavnici Vesna Marković i Darko Horvat sa učenicima su 7.a razreda gledali film božićne tematike, a nakon toga su inspirirani filmom osmislili zajedničku božićnu pjesmicu koju su zajednički izveli.

Pod vodstvom nastavnica Ivane Prakaturović i Dragane Gorički učenici su 6. a razreda ilustrirali njemačku božićnu pjesmu O Tannenbaum. Na priredbi su pjesmu izveli na njemačkom i hrvatskom jeziku uz prethodno izrađene ilustracije.

Četvrti su razredi sa svojim učiteljicama Marijom Mlađen i Slađanom Ninković izradili božićno „Eko-drvce“ u nekoliko likovnih tehnika. Jedan dio učenika izrađivao je trodimenzionalno drvce dok je drugi dio izrađeno drvce lijepio na papir, koristio tehniku kolaža, tempere, izrađivao ukrase itd.

Naši najmlađi učenici uz pomoć su svoje učiteljice Jasne Terzić marljivo uvježbali plesnu koreografiju pod nazivom Gora Uho. Poput odraslih su plesača svima prisutnima prenijeli važnu poruku: Veselite se i pritom ne zanemarujte dijete u sebi!

Andreja Tomašević, 7. b