Zajedničkim snagama očistili smo naš okoliš! (foto-galerija)

Autor: Josipa Ivanišević, 23. 4. 2013.

Sunčanoga 19. travnja 2013. učenici i djelatnici naše škole odlučili su reći NE smeću i onečišćenom okolišu. Čak 180 je njih zajedničkim snagama očistilo područje ulice Vladimira Nazora od križanja s ulicom Bana Jelačića do križanja s ulicom Antuna Petrovića, uredilo okoliš škole, obližnji park te školsko igralište.

Voditelj Zelene čistke u našoj je školi učitelj Igor Tomek koji je ovogodišnju hvalevrijednu akciju ocijenio i više nego uspješnom.

Djeca i učitelji OŠ Ante Starčevića pokazali su koliko vole planet Zemlju, svoju školu i Rešetare. Cilj ove akcije u potpunosti je ispunjen, okoliš  očišćen, a pritom su se svi dobro zabavili.

Akciju su  potpomogli Općina Rešetari i Dobrovoljno vatrogasno društvo Rešetari, a svima je sudionicima osigurano i osvježenje za kraj.

Poručujemo svima da pokušaju što više smanjiti stvaranje otpada i da ga nauče primjereno zbrinjavati. Počnimo već danas, a naš Planet će nam biti vječno zahvalan!

Dragana Gorički, prof. njemačkoga jezika