Svečana proslava Dana škole (foto-galerija)

Autor: Josipa Ivanišević, 4. 6. 2013.

31. svibnja 2013. godine svečanim smo programom obilježili Dan naše škole. Priredbom u europskom tonu završen je i naš školski projekt „Hrvatska pred vratima Europske unije“ koji je započeo na Valentinovo.

Svečanu priredbu u europskom duhu osmislile su učiteljice Ivana Prakaturović, Jasna Terzić i Danijela Šmuljić. Učiteljica Ivana autorica je dramskoga predloška, a priredba je na sve prisutne ostavila dojam glazbeno – kazališne priče koja je izazvala veliko oduševljenje. Naime, u priči se pojavljuje dječak Hlapić (Jurica Osovnikar, 3. b) koji je trebao na pozornici dočekati sve goste – najvažnije predstavnike država članica EU. U njegovom naumu spriječila ga je zločesta vještica Povijest (Ivana Paušić, 6. a) koja ga je zatočila i preuzela ulogu domaćina. Goste iz raznih zemalja svojom je metlom ironično tjerala s pozornice sve dok se na sceni nije pojavila moćna Pandora (Vinka Logožar, 7. a), oslobodila Hlapića i ponovno uspostavila ljubav i mir među svima.

Scenu je osmislio i uredio učitelj likovne kulture Mišo Gusić, a za razglas se pobrinuo učitelj biologije i kemije Igor Tomek uz pomoć nekoliko učenika. Knjižničarka Josipa Ivanišević cijeli je događaj marljivo bilježila školskim fotoaparatom.

Dan škole otvorila je skupina ritmika koju je uvježbavala učiteljica Jasna Terzić. Plesom zvjezdica podsjetili su prisutne na države članice EU, ali i na skorašnji ulazak naše Hrvatske u tu veliku Zajednicu.

Mali zbor koji je uvježbavala učiteljica Slađana Ninković izveo je njemačku pjesmu „Guten Tag“.

Učenice 8. b razreda - Ivana Kvaić, Marina Šimac i Barbara Kovačević - izvele su mađarski ples čardaš uz pomoć svoje razrednice Vesne Vlaović.

Svojom pjesmom sve je prisutne razveselio i veliki zbor na čelu s nastavnicom Danijelom Šmuljić.

Tamburaši pod vodstvom nastavnika Darka Horvata i folklorna skupina s učiteljicom Elizabetom Arić slavonskom nošnjom i zvucima tamburice te slavonske pjesme podsjetili su nas na bogatstvo naše slavonske, tj. hrvatske tradicije.

Program su uvelike obogatili učenici dramske skupine naše škole s kojima su marljivo vježbale učiteljica Mateja Horvat i nastavnica Ivana Prakaturović.

Nakon maštovite i zanimljive priredbe ravnatelj Tihomir Batalo pozdravio je sve goste, čestitao na uspjehu učenicima i učiteljima te podsjetio prisutne na najznačajnija događanja u protekloj školskoj godini s posebnim naglaskom na ovogodišnji školski projekt „Hrvatska pred vratima EU“ koji je bio i nit vodilja ovogodišnje priredbe. Planiran je zajednički uz sudjelovanje učenika, nastavnika, lokalne zajednice, župe i roditelja. Njime smo ostvarili svoj cilj, a to je poučavati naše učenike o kulturnoj raznolikosti zajednice u koju ulazimo, ali i pokazati posebnosti i bogatstvo hrvatske kulturne tradicije koju unosimo u EU.

Obilježavanje Dana škole bila je i prigoda da se tradicionalno nagrade najbolji učenici. Nagrađeni su najosmaši, učenici koji su svih osam godina postigli odličan uspjeh, a to su: Ana Betlach, Anja Jug, Klara Pavlović, Monika Solić i Marija Stokić.

I ove godine učenici su sudjelovali na županijskim i drugim natjecanjima. Zapaženi smo na sportskim natjecanjima, u tehničkoj kulturi, plesu i LiDraNu. Pobjednicima županijskih natjecanja nagrade su uručili ravnatelj Tihomir Batalo i nastavnik Goran Marković, a to su: Glorija Solić, Anita Brajdić, Andrea Tomašević, Jelena Jurišić, Sara Piljuzan i Klara Pavlović. Ponosni su na svoje učenike mentori Branko Horvat, Marijan Vuković, Jasna Terzić i Dragana Gorički.

Za uspješnu dugogodišnju suradnju i pomoć u realizaciji školskih projekata nagrada je uručena i Udruzi gluhih i nagluhih Nova Gradiška, a ovu posebnu Zahvalnicu primio je tajnik Josip Bošnjak.

Krajem prošle školske godine u mirovinu su ispraćeni Manda Jukić, učiteljica engleskoga jezika, i vlč. Luka Slobođanac - „most“ povezivanja škole, učenika i roditelja sa župom i Općinom, a škola im je tim povodom dodijelila zahvalnice za njihov doprinos razvoju školstva u Rešetarima. Nagrađeni su se obratili prisutnima, zahvalili na nagradama i poželjeli djelatnicima škole puno ljubavi, zajedništva i veselih trenutaka.

Okupljenima se na kraju obratio i načelnik Zlatko Aga, čestitavši ravnatelju, učenicima i učiteljima Dan škole. Radost ovogodišnjega Dana škole sa svojim sumještanima podijelio je i Alojz Kovačević, bivši načelnik Općine Rešetari.

Proslava je Dana škole nastavljena u svečanom tonu druženjem gostiju, umirovljenih učitelja i djelatnika škole.

Dragana Gorički, prof.