Naši osmaši pozdravili su se s nama!

Autor: Marijan Vuković, 28. 6. 2013.

Prilikom podjele svjedodžbi učenici osmih razreda pročitali su prigodni govor !

8. a

Dragi nastavnici i nastavnice!

Prošla je i ova školska godina, naša posljednja u ovoj školi. Gotovo je naše dugogodišnje druženje s vama i sada nam preostaju samo uspomene i sjećanja na vas i dane provedene s vama. U ovih ste osam godina prenijeli sve svoje znanje na nas i ostavili neopisiv trag u našim srcima. Želimo vam svima, a posebice našem razredniku Goranu Markoviću, zahvaliti na svemu što ste učinili za nas i na tome što nikada niste posumnjali u nas. Koliko god ponekad bilo teško, uvijek ste nas uspjeli usmjeriti na pravi put. Hvala vam jer ste nam u životu bili i ostali uzor i jer ste u svakom trenutku bili uz nas te bili svjetlo na našem putu. Vi ste nam bili kao drugi roditelji i poklanjali nam toplinu i pažnju kroz sve dane našega školovanja. Također vam želimo zahvaliti jer ste za nas uvijek imali riječi hvale, a pokatkad i koju riječ prijekora kojom ste nas pokušali učiniti boljima. Počašćeni smo imati vas za nastavnike i nastavnice. Ostanite takvi kakvi jeste, širite svoje znanje i budite primjer i budućim generacijama kao što ste bili nama. Svi ćete nam ostati u dubokom sjećanju i koliko nas god kilometri razdvajali, uvijek ćete nam u srcu biti blizu. Sjetite se ponekad i vi nas i nemojte zaboraviti da prave uspomene nikada ne blijede. Hvala vam za sve!

Vaš 8. a

8. b

Osnovna škola je dvorac od osam katova koje moraš prijeći, i kada dođeš do osmoga razreda moraš zastati. U tom trenutku shvatiš da više neće biti osnovne škole, tvog razreda, tvog društva, nego da dolazi nešto drugo.

U osnovnoj smo naučili čitati i pisati te stekli najljepša prijateljstva. Tužno je to što ćemo za par godina postati samo poznanici. Nedostajat će nam osnovna škola.Osnovna škola je završila. Ranije smo govorili kako jedva čekamo da nemamo više briga. A sada je došao kraj. Svima nam je žao. Došlo je vrijeme da se rastanemo i da svatko krene svojim putem. Nikada ne smijemo jedni druge zaboraviti. Sjetimo se svi svojih prijatelja i prijateljica iz razreda. Ipak, 8 godina nije malo, a toliko nam se toga dogodilo i ostalo za pamćenje.

Šaljemo pozdrav svim našim nastavnicima i nastavnicama koji su nas sve ove godine učili. Bili smo ponekad bezobrazni i nismo ih slušali, ali ipak, hvala im na trudu da nas što više nauče, a koliko je svatko od nas naučio i zapamtio, pokazat će se u srednjoj školi. Hvala vam, uvijek ćemo vas se sjećati, a nadamo se i vi nas. Hvala puno našem ravnatelju i pedagoginji koji su o nama vodili brigu, a pozdrav i našoj teta kuharici kod koje se baš i nismo hranili. Pozdrav i našoj staroj i novoj knjižničarki, tajniku i računovotkinji, a najviše domaru i čistačima koji su za nama imali što popravljati i čistiti.

Poseban pozdrav našoj Vesni, koja nas unatoč svemu i dalje voli. Trebalo joj je puno snage, volje strpljenja i razumijevanja za nas, ali ona je ipak sve to hrabro podnosila i, eto, izdržala.Nadamo se da ćemo i njoj ostati u lijepo sjećanju i da nas neće pamtiti samo po našem nestašluku i problemima. Kada jednom dobije novi razred, nadamo se da će biti bolji nego mi, ali mi smo svejedno bili JEDAN I JEDINI 8. b 2012./2013.!!!

Vesna, puno hvala i volimo Vas svi iz 8. b!!!