UČENICI 2. a RAZREDA U PROMETU

Autor: Marijan Vuković, 8. 11. 2013.

Učenici 2.a razreda sa svojom su učiteljicom Jasnom Terzić 7. studenoga 2013. posjetili autobusni i željeznički kolodvor u Novoj Gradiški, a u okviru nastavne teme Promet iz Prirode i društva.

Terensku su nastavu organizirali s ciljem učenja u neposrednoj stvarnosti. Kako je terenska nastava organizirana u Mjesecu hrvatske knjige, učenici i učiteljica nisu htjeli propustiti priliku posjetiti Gradsku knjižnicu. Učenici su s oduševljenjem pratili i slušali sve što su vidjeli na Dječjem odjelu, kao i na Odjelu za odrasle. Pitanja je bilo bezbroj, a djelatnici knjižnice trudili su se dati odgovor na većinu njih i pobuditi u našim učenicima ljubav prema knjizi.

Posebno ih se dojmio obilazak prostorija Radija Nove Gradiške gdje im je omogućen boravak u studiju i snimanje njihovih dojmova.

Svoj put sigurno u prometu nastavili su vožnjom autobusom prema školi. Terenska nastava pokazala se izrazito uspješnom jer su na taj način obogatili svoj školski život te je potaknuta njihova želja za istraživanjem i učenjem.

Nicol Stipić, 5. b