VEČER MATEMATIKE U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Marijan Vuković, 6. 12. 2013.

5. prosinca 2013. u našoj školi održana je Večer matematike koju organizira Hrvatsko matematičko društvo u cijeloj Hrvatskoj.

Naša škola uključila se u ovaj projekt namijenjen učenicima od 1. – 8. razreda. Roditelji učenika također su mogli pružiti podršku djeci u svim matematičkim aktivnostima. Ovome hvalevrijednome projektu odazvale su se učiteljice razredne nastave na poticaj učiteljice Blaženke Logožar, nastavnik matematike i fizike Goran Marković, nastavnik tehničke kulture i informatike Marijan Vuković i mag. Mirela Mujić. Svoj doprinos ostvarenju projekta dali su i naš ravnatelj, pedagoginja i knjižničarka.

U vremenu od 18 do 19 h u prostorijama naše škole posjetitelji su se okušali u raznim matematičkim mozgalicama. Učenici su slijedeći upute prolazili kroz pet radnih centara, a za svaki su centar dobivali štambilj kao znak za prelazak u slijedeći matematički izazov.

Večer matematike u našoj školi nije se sastojala u rješavanju teških zadataka, nego u brojnim matematičkim igrama.

Na kraju ovoga susreta učenicima su dodijeljene zahvalnice za njihov doprinos i sudjelovanje. Roditelji su iskazali veliko zadovoljstvo ovakvim načinom druženja i poticanja ljubavi prema matematici. Svi su sudionici otišli zadovoljni svojim kućama.

Antonela Pejaković, 7. a