UČINILI SMO DOBRO DJELO DARIVALI SMO DRUGE

Autor: Marijan Vuković, 19. 12. 2013.

U mjesecu prosincu sve nas obuzima osjećaj veselja i uzbuđenja. S nestrpljenjem iščekujemo božićno jutro kako bismo što prije otvorili svoj dar, darovan od srca osobe kojoj je stalo do nas. Potajno se nadamo da se netko sjetio obradovati nas nekakvim lijepim darom.

Predivan je osjećaj dobiti dar, no predivno je i darovati dar nekomu, stoga su učenici 4.a i 4.b razreda zajedno sa svojim učiteljicama Matejom Horvat i Slađanom Ninković  odlučile lijepim darovima iznenaditi mališane Dječjeg vrtića Čarobni svijet u Rešetarima. Tijekom prosinca izdvojili smo vrijeme i unutar razrednih odjela organizirali radionice na kojima smo izrađivali božićne čestitke, prikupljali društvene igre, koje učenicima više nisu potrebne, a žele ih darovati, umatali slatke darove u božićno ruho. Izradili smo i jednu veliku božićnu čestitku koja će, nadamo se,  pronaći mjesto u prostoru vrtića te tako podsjetiti mališane na naš posjet.

Susret smo organizirali u srijedu, 18. prosinca. Već pri samom ulasku u vrtić mališani su bili pomalo zbunjeni, ali i iznenađeni. Porazgovarali smo o nadolazećem blagdanu te o tome čemu se najviše vesele. Iskreno su odgovarali da se najviše raduju darovima, ali i ukrašavanju jelke. Podijelili smo im igračke koje će ostati u vrtiću kako bi se mogli njima igrati. Uslijedilo je i izvlačenje slatkih darova iz vrećice. Svako dijete uzelo je sebi jedan dar u kojemu su bili bomboni, čokoladica i slatka žvakaća. Nakon toga smo posložili čestitke na stol te je svaki mališan odabrao jednu samo za sebe.

Na prednjoj strani velike čestitke učenici su izradili ukrašeno božićno drvce, a s unutarnje strane velikog snjegovića koji im je poželio Sretan Božić i Sretnu novu godinu. Mališani vrtića zahvalili su nam prigodnom božićnom recitacijom te nam uzvratili dobrim željama za nadolazeće blagdane.

Osjećali smo se ispunjeno i zadovoljno jer smo svojim darovima izmamili osmijeh na dječjim licima i izazvali dobro raspoloženje u vrtiću. I učenicima i mališanima ovaj će događaj ostati u lijepom sjećanju jer su naučili da se malim stvarima i dobrim srcem može učiniti mnogo.

Učiteljice Mateja Horvat i Slađana Ninković