U BOŽIĆNOM DUHU INTEGRIRALI SMO NASTAVNE SADRŽAJE

Autor: Marijan Vuković, 20. 12. 2013.

Dok u predblagdansko vrijeme posebna toplina grije srca svih ljudi, obuzeti osjećajima ljubavi i zajedništva, učenici naše škole i ove su godine u ispraćaju još jednog polugodišta odlučili zajedničkim nastojanjima rasplamsati žar u srcima te pozdraviti Božić svojim skupnim izvedbama.

20. prosinca 2013. održan je tradicionalni, integrirani dan. Sve radionice koje su učitelji marljivo provodili sa svojim učenicima predstavljene su na priredbi u dvorani.

Veliki zbor, pod voditeljstvom nastavnice Danijele Šmuljić Matošević, otvorio je ovaj za sve poseban dan pjesmom Veselje ti navješćujem. U organizaciji integriranoga dana ni ovoga puta nije izostao timski rad i izvrsna organizacija. To su pokazale naše knjižničarka i pedagoginja, koje su u suradnji i dogovoru s učiteljima budno pratile tijek priprema i ostvarenja radionica. Da bi se sve dobro čulo preko razglasa, okmogućio je nastavnik Igor Tomek.

U sklopu radionice Božićna čestitka učiteljica Marija Mlađen pripremila je sa svojim prvašićima prigodnu pjesmu. Nakon njihove izvedbe, predstavili su svoj rad učenici trećega razreda svima znanom pjesmom Zvončići, pod vodstvom učiteljice Blaženke Logožar i vjeroučiteljice Vesne Vlaović. Četvrti je razred s učiteljicama Matejom Horvat i Slađanom Ninković pjesmom Pahuljice izrazio svoju želju za bijelim Božićem.

S namjerom oživljavanja stare tradicije ručno izrađenih i napisanih čestitki učenici petih razreda, pod vodstvom nastavnika Gorana Markovića, Igora Tomeka i Miše Gusića, pročitali su svoje želje. Učenici šestoga razreda predstavili su svoje multimedijske čestitke koje su izradili s nastavnicima Brankom Horvatom i Marijanom Vukovićem.

Sedmi je razred s nastavnicama Draganom Gorički i Irenom Bartolović želio svojim blagdanskim čestitkama ne samo čestitati, nego i ukrasiti Božić, stoga su u prigodne božićne ukrase otisnuli blagdanske poruke. Po završetku iznošenja svojih želja predstavili su nam se i skupnom pjevnom izvedbom Advent, Advent na njemačkom jeziku.

Učenici osmih razreda Božiću su se radovali na hrvatskom i engleskom jeziku. Pod vodstvom nastavnika Darka Horvata i nastavnice Zrinke Prakaturović predstavili su se radosnom pjesmom Sretan Božić svima/Merry Christmas everyone.

Dobrodošlicu Božiću iskazala je i ritmička skupina učiteljice Jasne Terzić koja je pokazala dobro uvježbane plesne pokrete uz pjesmu Jingle bells.

Pokloniti tek simboličan poklon kao odraz ljubavi, zajedništva i radosti, zaista najavljuje čar Božića. Vođeni ovim mislima, učenici drugoga razreda sa svojom su učiteljicom Jasnom Terzić izradili prigodne poklone koje su podijelili prisutnima. No nisu darivali samo na taj dan. U okviru svoga razrednoga projekta Darujemo za Božić prikazali su putem prezentacije kome su sve izmamili osmijeh na lice.

Radost Božića u zajedništvu s drugima prepoznala je i naša učenica 8. a razreda Vinka Logožar koja je svoju božićnu želju izrazila pjesmom All I want for Christmas is you.

Na kraju integriranoga dana, susreta i zajedničkoga druženja, Veliki zbor izveo je završnu pjesmu Sretan Božić. Do iduće godine nemojmo zaboraviti da se sreća nalazi u malim, često naizgled nevažnim stvarima, a najbolje što nekome možemo pokloniti je blagi osmijeh, topao pogled, lijepa riječ i ljubazna gesta.

Do ponovnoga susreta uz pjesmu, ples i dobre želje, djelatnici škole, učenici i ostali posjetitelji poželjeli su jedni drugima svako dobro i obilje blagoslova u 2014. godini.

Andreja Tomašević, 8. b

Antonela Pejaković, 7. a