KLOKAN BEZ GRANICA PONOVNO U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Marijan Vuković, 28. 3. 2014.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Hrvatskog matematičkog društva u našoj je školi 27. ožujka 2014. održano Međunarodno matematičko natjecanje Klokan bez granica.

Udruga Klokan bez granica međunarodnoga karaktera okuplja predstavnike velikoga broja europskih zemalja. Njezin je cilj omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre koja popularizira matematiku među mladima, a namjera je motivirati učenike u bavljenju matematikom izvan redovitih školskih programa.

Naša škola već petu godinu sudjeluje u ovom natjecanju. Ove godine prijavilo se ukupno 25 učenika. U matematičkoj su igri – natjecanju sudjelovali učenici od drugoga do osmoga razreda i to u sljedećim kategorijama:

PČELICE – učenici 2. razreda – 6 336 učenika

LEPTIRIĆI – učenici 3. razreda – 5 955 učenika

ECOLIERS – učenici  4. i 5. razreda – 8 521 učenika

BENJAMINS – učenici 7. razreda – 6 264 učenika

CADETS – učenici 8. razreda – 3 263 učenika

Učenik 3.a Matej Bartolović plasirao se u kategoriji Leptirići na 325. mjestu dok je učenik 4.b razreda Robert Vidović u kategoriji Ecoliers zauzeo 242. mjesto. Igra – natjecanje samofinancira se članarinom svojih natjecatelja. Prikupljena sredstva koriste se za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima.

Naši najmlađi učenici posebno se vesele ovakvoj vrsti matematičkoga izazova i u njemu uvijek rado sudjeluju. Poručuju svim učenicima naše škole da se odvaže i okušaju u Klokanu bez granica 19. ožujka slijedeće godine.

Iva Kičić, 5. b