JEDNODNEVNI IZLETI NAŠIH UČENIKA

Autor: Marijan Vuković, 5. 5. 2014.

Prvi su ove godine na izlet pošli naši najmlađi učenici prvoga i drugoga razreda sa svojim učiteljicama Marijom Mlađen i Jasnom Terzić. Dana 9. travnja 2014. posjetili su Slavonski Brod gdje su u tijeku bili Dani Ivane Brlić-Mažuranić. Također su posjetili Ruščicu i Bebrinu, a najviše od svega obradovala ih je ergela konja gdje su se mogli slikati na konju i voziti u kočiji. Iako ih toga dana vrijeme nije poslužilo, puni doživljaja svojim su se kućama vratili u večernjim satima.

Dana 2. svibnja 2014. na izlet su pošli treći, četvrti, peti, šesti, sedmi i osmi razredi.

Učenici četvrtih razreda s učiteljicama Matejom Horvat i Slađanom Ninković te učenici petih razreda s razrednicima Goranom Markovićem i Igorom Tomekom posjetili su Trakošćan, Varaždin i Varaždinske toplice. Najprije su obišli Trakošćan gdje su naučili puno o njegovoj povijesti i vladarima koji su tamo stolovali. Nakon toga obišli su grad Varaždin uključujući i groblje na kojemu su vidjeli mnoštvo poznatih spomenika. Prošetali su prekrasnim Varaždinom, mnogo toga saznali te su vidjeli njegove raskošne građevine. Šetajući, čuli su prekrasnu glazbu koja je dopirala iz Anđelinjaka te su saznali kako je Varaždin grad poznat po anđelima. Vidjeli su kip Grgura Ninskoga te su dirajući njegov palac zaželjeli da im se u imeniku nađe još koja petica. Na kraju su se zajedno uputili u Varaždinske toplice. Ondje su se još dugo zabavljali, smijali i kupali te uživali u zajedničkom danu. Kasno navečer uputili su se svojim domovima, puni doživljaja i trenutaka koje nikada neće zaboraviti.

Učenici trećega razreda s učiteljicom Blaženkom Logožar i učenici šestoga razreda s razrednikom Brankom Horvatom u ranim jutarnjim satima krenuli su na izlet u Osijek. Na putu prema Osijeku posjetili su Đakovo i razgledali Đakovačku katedralu u kojoj su ih se posebno dojmili kipovi svetaca, umjetnine, vitraji i velike orgulje. Stigavši u Osijek obišli su grad, Tvrđu, Trg Ante Starčevića, crkvu sv. Petra i Pavla, a plovili su i Dravom do Zoološkog vrta gdje su treći razredi ostali u razgledavanju, a šesti razred se uputio u CineStar na projekciju filma Rio2. Puni doživljaja vratili su se kućama u večernjim satima. Osijek su posjetili također i učenici sedmoga i osmih razreda sa svojim nastavnicima Draganom Gorički, Darkom Horvatom te Irenom Bartolović. I oni su posjetili i razgledali ranije navedene znamenitosti Osijeka, a u Portanova centru gledali su 3D projekciju filma Put u središte zemlje koja ih je oduševila i o kojoj su svi još dugo pričali na povratku kući.

Naši učenici s veseljem očekuju izlet iduće školske godine, pregršt novih doživljaja uz puno radosti, smijeha i izgradnje prijateljstava.

Gabrijela Brkić (6.a), Ena Mandušić (6.a),

Andreja Tomašević (8.b),

Dora Tomašević (5.a) i Lorena Mikanović (5.a)