SVEČANA PODJELA SVJEDODŽBI I DAN ŠKOLE

Autor: Marijan Vuković, 30. 6. 2014.

Dana 27. lipnja 2014. godine u dvorani naše škole održana je priredba povodom svečane podjele svjedodžbi učenicima osmih razreda te Dana škole.

Uz učenike, učitelje i roditelje svečanosti su prisustvovale i predsjednica Vijeća roditelja Gordana Marosavljević, ravnateljica Dječjeg vrtića „Čarobni svijet“ Jasminka Kolić te predsjednica KUD-a „Rešetari“ Irena Cindrić.

Učenica Ivana Paušić na početku je svečanosti u ime svih izvođača pozdravila sve prisutne te naglasila kako je naša škola ponosna što može ispratiti još jednu generaciju osmaša, učenika koji su od bojažljivih prvašića postali samouvjereni mladi ljudi. Istaknula je kako je vrijeme da znanje usvojeno u proteklih osam godina ponesu dalje u život te im je poručila da uvijek, bez obzira kojom stazom krenuli, daju sve od sebe kako bi ostvarili svoje ciljeve, budu dobri u svom poslu i postanu odgovorni ljudi.

U nastavku priredbe, čije su organizatorice bile učiteljica Slađana Ninković i nastavnica Irena Bartolović, dramska je skupina izvela igrokaz u kojemu je prikazano putovanje Lijepom Našom. Putujući školskim autobusom, koji je za potrebe priredbe izradio nastavnik likovne kulture Mišo Gusić, učenici su posjetili Osijek, Zagreb, Rijeku, Zadar i Split te su na kraju stigli na svoje odredište, u Dubrovnik, grad svetoga Vlaha. Učenici su na zanimljiv i poučan način prikazali školsku ekskurziju u kojoj su gledatelji mogli saznati razne zanimljivosti o spomenutim hrvatskim gradovima, manifestacijama koje se u njima održavaju te o gastronomskim hrvatskim specijalitetima kojima bi mogli počastiti svoje nepce. Živopisnosti dramske izvedbe pridonijele su raznolike fotografije projicirane na velikom platnu, a posebice scenske izvedbe izvannastavnih skupina naše škole (folklora, maloga i velikoga zbora, tamburaša, ritmičke skupine, mažoretkinja) za čiju su se uspješnost pobrinuli njihovi voditelji.

Svečanoj podjeli svjedodžbi prethodio je pozdravni govor ravnatelja Tihomira Batala u kojemu je istaknuo najznačajnije događaje koji su obilježili uspješno završenu nastavnu godinu. Među potonjima svoje su mjesto našle i dvije vrlo važne nagrade dodijeljene našoj školi: Povelja Hrvatske zajednice tehničke kulture te Plaketa Općine Rešetari. Ravnatelj se zahvalio svim učiteljima, a posebnu zahvalu uputio je nastavniku Marijanu Vukoviću za doprinos razvoju tehničke kulture i informatike te nastavniku Branku Horvatu pod čijim su mentorstvom učenice naše škole postigle izvrsne rezultate na sportskim natjecanjima (1. mjesto na županijskome te 2. mjesto na regionalnom natjecanju u krosu). Tim povodom nagrađene su Gabrijela Brkić (6.a), Antonela Pejaković (7.a), Anita Brajdić (8.b) i Andreja Tomašević (8.b).

Prije same podjele svjedodžbi razrednici osmih razreda Željka Gospočić i Darko Horvat uputili su tople riječi podrške svojim učenicima. Poželjeli su im uspješan odabir budućeg zanimanja te da u daljnjem životu ostanu vedri i znatiželjni kao dosada. Na samom kraju svečanosti dodijeljene su nagrade učenicama koje su svih osam godina postigle odličan uspjeh, a to su Vinka Logožar, Arijana Marincel, Deja Špičak, Ana Kolaković i Andreja Tomašević.

Program je završio u dobrom raspoloženju svih izvođača i gledatelja, a proslava Dana škole nastavila se druženjem djelatnika škole i njihovih gostiju.

Irena Bartolović, prof.