Obilježen Dječji tjedan pod motom Ljubav djeci prije svega

Autor: Marijan Vuković, 14. 10. 2014.

U Dječjem tjednu od 6. do 12. listopada u suradnji s Društvom Naša djeca Rešetari i Dječjim vrtićem Čarobni svijet Rešetari učenici naše škole bili su uključeni u puno zabavnih aktivnosti na otvorenom.

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci, odnosno ostvarivanju njihovih prava i potreba, a sve pod motom Ljubav djeci prije svega.

U ponedjeljak, 6. listopada, na Međunarodni dan djeteta, učenici i djeca iz dječjeg vrtića okupili su se u mjesnom parku te prisustvovali otvorenju Dječjeg tjedna. Tom su prigodom upoznati s važnošću ove manifestacije. Podignuto je platno na kojem stoji moto akcije i otisnuti dlanovi djece iz dječjeg vrtića. Svi su se zajedno uhvatili za ruke i otpjevali pjesmu Kad si sretan.

Drugoga dana učenici su pisali svoje poruke odraslima te ih postavili na ogradu školskog dvorišta. Cilj je bio da poruke pročitaju i mještani.

Trećega su dana učenici razredne nastave igrali dječje igre na livadi pokraj škole. Uživali su u igrama poput Ide maca oko tebe, Mačka i miš, Crvena kraljica 1,2,3!, Neka puca, neka bije...

U petak, 10. listopada, predstavnici Vijeća učenika naše škole, škole iz Adžamovaca  kao i predstavnici dječjeg vrtića prisustvovali su Dječjoj sjednici u prostoru Općine Rešetari. Sjednicu je predvodio načelnik Općine Zlatko Aga. Upoznao je prisutne s radom Općine, a u nastavku sjednice poslušao je prijedloge i pitanja učenika i djece koja su se uglavnom odnosila na poboljšanje uvjeta života u  Općini.

Uživali smo u proteklom tjednu i programskim sadržajima pripremljenim upravo za nas. Vjerujemo kako se dječja prava sve više poštuju u svijetu i kako će u budućnosti svako dijete moći imati dostojanstven život.

Iva Špoljarić i Iva Kičić, 6.b